PROMOTION PROD SRL
Revenue
596K
2024
Profit
-45.2K
2024
Employees
4
2024
Margin
-7,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PROMOTION PROD SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 596K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #523 la cifra de afaceri, #1.829 la profit, #424 la număr angajați din 2.066 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PROMOTION PROD SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 596K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -7.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #523 la cifra de afaceri, #1.829 la profit, #424 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -29.7× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MARCONFPOP SA | 605K | 4 | Fabricare produse textile |
| 4 DESIGN VISION TEX S.R.L. | 794K | 4 | Fabricare produse textile |
| MIHEL COMPANY S.R.L. | 677K | 4 | Fabricare produse textile |
| GRUNBERG GMBH SRL | 603K | 3 | Fabricare produse textile |
| SAVATEX SRL | 513K | 4 | Fabricare produse textile |
| IULIANA S.R.L. | 706K | 4 | Fabricare produse textile |
| SENDRE SAS S.R.L. | 493K | 4 | Fabricare produse textile |
| GAVROS FASHION SRL | 724K | 4 | Fabricare produse textile |
| BENDALUCI S.R.L. | 727K | 4 | Fabricare produse textile |
| AKY INVEST SRL | 745K | 4 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -7.6%
- CA / angajat
- 149K
- Scor risc (0–100)
- 54
- Percentil piață (CA)
- Top 23%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 596K
- Profit net
- -45.2K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 596K | -45.2K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PROMOTION PROD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PROMOTION PROD SRL(current)
- Revenue
- 596K
- Employees
- 4
- Profit
- -45.2K
- Rank RO
- #207.668
- MARCONFPOP SA
- Revenue
- 605K
- Employees
- 4
- Profit
- -34.8K
- Rank RO
- #205.976
- 4 DESIGN VISION TEX S.R.L.
- Revenue
- 794K
- Employees
- 4
- Profit
- 308K
- Rank RO
- #175.879
- MIHEL COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 677K
- Employees
- 4
- Profit
- -36.6K
- Rank RO
- #193.075
- GRUNBERG GMBH SRL
- Revenue
- 603K
- Employees
- 3
- Profit
- 49.3K
- Rank RO
- #206.340
- SAVATEX SRL
- Revenue
- 513K
- Employees
- 4
- Profit
- -288K
- Rank RO
- #225.784
- IULIANA S.R.L.
- Revenue
- 706K
- Employees
- 4
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #188.518
- SENDRE SAS S.R.L.
- Revenue
- 493K
- Employees
- 4
- Profit
- 8.8K
- Rank RO
- #230.771
- GAVROS FASHION SRL
- Revenue
- 724K
- Employees
- 4
- Profit
- 258K
- Rank RO
- #185.770
- BENDALUCI S.R.L.
- Revenue
- 727K
- Employees
- 4
- Profit
- 34.4K
- Rank RO
- #185.306
- AKY INVEST SRL
- Revenue
- 745K
- Employees
- 4
- Profit
- -1.8K
- Rank RO
- #182.681
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PROMOTION PROD SRL(current) | 596K | 4 | -45.2K | #207.668 |
| MARCONFPOP SA | 605K | 4 | -34.8K | #205.976 |
| 4 DESIGN VISION TEX S.R.L. | 794K | 4 | 308K | #175.879 |
| MIHEL COMPANY S.R.L. | 677K | 4 | -36.6K | #193.075 |
| GRUNBERG GMBH SRL | 603K | 3 | 49.3K | #206.340 |
| SAVATEX SRL | 513K | 4 | -288K | #225.784 |
| IULIANA S.R.L. | 706K | 4 | 117K | #188.518 |
| SENDRE SAS S.R.L. | 493K | 4 | 8.8K | #230.771 |
| GAVROS FASHION SRL | 724K | 4 | 258K | #185.770 |
| BENDALUCI S.R.L. | 727K | 4 | 34.4K | #185.306 |
| AKY INVEST SRL | 745K | 4 | -1.8K | #182.681 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PROMOTION PROD SRL(you) | MARCONFPOP SA | 4 DESIGN VISION TEX S.R.L. | MIHEL COMPANY S.R.L. | GRUNBERG GMBH SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 596K | 605K | 794K | 677K | 603K |
| Profit | -45.2K | -34.8K | 308K | -36.6K | 49.3K |
| Margin | -7,6% | -5,8% | 38,8% | -5,4% | 8,2% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PROMOTION PROD SRL”.