PROLIBRIS SA
Revenue
5.1M
2024
Profit
114K
2024
Employees
19
2024
Margin
2,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PROLIBRIS SA este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 5.1M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #5.140 la cifra de afaceri, #14.560 la profit, #1.874 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PROLIBRIS SA este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 5.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #5.140 la cifra de afaceri, #14.560 la profit, #1.874 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 5.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM FEDERALCOOP VRANCEA | 5.3M | 19 | Comerț cu amănuntul |
| PORTAS SRL | 5.3M | 19 | Comerț cu amănuntul |
| FARMACIA BALSAM S.R.L. | 5.3M | 19 | Comerț cu amănuntul |
| DWD BOBMAR LOGISTIC SRL | 5.4M | 19 | Comerț cu amănuntul |
| RA S.R.L. | 5M | 19 | Comerț cu amănuntul |
| EXCLUSIV CELL MOBILE S.R.L. | 5M | 19 | Comerț cu amănuntul |
| FONDA INTERNATIONAL IMPEX SRL | 5M | 19 | Comerț cu amănuntul |
| SPEBO S.R.L. | 5.3M | 18 | Comerț cu amănuntul |
| RADULY UNIC SRL | 5.2M | 20 | Comerț cu amănuntul |
| FARMA-COM-IULIA S.R.L. | 5.2M | 20 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.2%
- CA / angajat
- 277K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.1M
- Profit net
- 114K
- Angajați
- 19
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.1M | 114K | 19 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PROLIBRIS SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PROLIBRIS SA(current)
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 19
- Profit
- 114K
- Rank RO
- #44.262
- SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM FEDERALCOOP VRANCEA
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 19
- Profit
- 42.1K
- Rank RO
- #44.183
- PORTAS SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 19
- Profit
- 290K
- Rank RO
- #43.984
- FARMACIA BALSAM S.R.L.
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 19
- Profit
- 15.5K
- Rank RO
- #43.873
- DWD BOBMAR LOGISTIC SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 19
- Profit
- 529K
- Rank RO
- #43.407
- RA S.R.L.
- Revenue
- 5M
- Employees
- 19
- Profit
- 271K
- Rank RO
- #45.917
- EXCLUSIV CELL MOBILE S.R.L.
- Revenue
- 5M
- Employees
- 19
- Profit
- 656K
- Rank RO
- #46.089
- FONDA INTERNATIONAL IMPEX SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 19
- Profit
- 320K
- Rank RO
- #46.422
- SPEBO S.R.L.
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #44.015
- RADULY UNIC SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 20
- Profit
- 87.9K
- Rank RO
- #44.699
- FARMA-COM-IULIA S.R.L.
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 20
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #44.794
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PROLIBRIS SA(current) | 5.1M | 19 | 114K | #44.262 |
| SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM FEDERALCOOP VRANCEA | 5.3M | 19 | 42.1K | #44.183 |
| PORTAS SRL | 5.3M | 19 | 290K | #43.984 |
| FARMACIA BALSAM S.R.L. | 5.3M | 19 | 15.5K | #43.873 |
| DWD BOBMAR LOGISTIC SRL | 5.4M | 19 | 529K | #43.407 |
| RA S.R.L. | 5M | 19 | 271K | #45.917 |
| EXCLUSIV CELL MOBILE S.R.L. | 5M | 19 | 656K | #46.089 |
| FONDA INTERNATIONAL IMPEX SRL | 5M | 19 | 320K | #46.422 |
| SPEBO S.R.L. | 5.3M | 18 | 2.3M | #44.015 |
| RADULY UNIC SRL | 5.2M | 20 | 87.9K | #44.699 |
| FARMA-COM-IULIA S.R.L. | 5.2M | 20 | 1M | #44.794 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PROLIBRIS SA(you) | SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM FEDERALCOOP VRANCEA | PORTAS SRL | FARMACIA BALSAM S.R.L. | DWD BOBMAR LOGISTIC SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.1M | 5.3M | 5.3M | 5.3M | 5.4M |
| Profit | 114K | 42.1K | 290K | 15.5K | 529K |
| Margin | 2,2% | 0,8% | 5,5% | 0,3% | 9,8% |
| Employees | 19 | 19 | 19 | 19 | 19 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PROLIBRIS SA”.