PROJECT PLANTS SRL
Revenue
715K
2024
Profit
-342K
2024
Employees
4
2024
Margin
-47,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PROJECT PLANTS SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 715K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #8.932 la cifra de afaceri, #39.114 la profit, #6.475 la număr angajați din 39.568 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PROJECT PLANTS SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 715K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -47.3%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #8.932 la cifra de afaceri, #39.114 la profit, #6.475 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este -4.2× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INSTALEX AD SRL | 726K | 4 | Construcții |
| POYRAZ CONSTRUCTION S.R.L. | 733K | 4 | Construcții |
| PROTA PROD-CONSTRUCT S.R.L. | 710K | 4 | Construcții |
| BAROC COM FIRE EXIM SRL | 705K | 4 | Construcții |
| FRENCHIE ELECTRIC S.R.L. | 705K | 4 | Construcții |
| TECNOEDILIZIA CONSTRUZIONI GIPS S.R.L. | 700K | 4 | Construcții |
| INSTAL EXPERT CONSULTING S.R.L. | 699K | 4 | Construcții |
| DODELI TRANS SRL | 698K | 4 | Construcții |
| AUTO COSMIC SRL | 691K | 4 | Construcții |
| TERMOGLASS CIV SRL | 759K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -47.3%
- CA / angajat
- 181K
- Scor risc (0–100)
- 74
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 715K
- Profit net
- -342K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 715K | -342K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PROJECT PLANTS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PROJECT PLANTS SRL(current)
- Revenue
- 715K
- Employees
- 4
- Profit
- -342K
- Rank RO
- #185.916
- INSTALEX AD SRL
- Revenue
- 726K
- Employees
- 4
- Profit
- -81.8K
- Rank RO
- #185.390
- POYRAZ CONSTRUCTION S.R.L.
- Revenue
- 733K
- Employees
- 4
- Profit
- 215K
- Rank RO
- #184.368
- PROTA PROD-CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 710K
- Employees
- 4
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #187.837
- BAROC COM FIRE EXIM SRL
- Revenue
- 705K
- Employees
- 4
- Profit
- 195K
- Rank RO
- #188.549
- FRENCHIE ELECTRIC S.R.L.
- Revenue
- 705K
- Employees
- 4
- Profit
- 412K
- Rank RO
- #188.601
- TECNOEDILIZIA CONSTRUZIONI GIPS S.R.L.
- Revenue
- 700K
- Employees
- 4
- Profit
- 86.8K
- Rank RO
- #189.408
- INSTAL EXPERT CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 699K
- Employees
- 4
- Profit
- -54K
- Rank RO
- #189.581
- DODELI TRANS SRL
- Revenue
- 698K
- Employees
- 4
- Profit
- 181K
- Rank RO
- #189.723
- AUTO COSMIC SRL
- Revenue
- 691K
- Employees
- 4
- Profit
- 26.4K
- Rank RO
- #190.704
- TERMOGLASS CIV SRL
- Revenue
- 759K
- Employees
- 4
- Profit
- 1.6K
- Rank RO
- #180.719
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PROJECT PLANTS SRL(current) | 715K | 4 | -342K | #185.916 |
| INSTALEX AD SRL | 726K | 4 | -81.8K | #185.390 |
| POYRAZ CONSTRUCTION S.R.L. | 733K | 4 | 215K | #184.368 |
| PROTA PROD-CONSTRUCT S.R.L. | 710K | 4 | 104K | #187.837 |
| BAROC COM FIRE EXIM SRL | 705K | 4 | 195K | #188.549 |
| FRENCHIE ELECTRIC S.R.L. | 705K | 4 | 412K | #188.601 |
| TECNOEDILIZIA CONSTRUZIONI GIPS S.R.L. | 700K | 4 | 86.8K | #189.408 |
| INSTAL EXPERT CONSULTING S.R.L. | 699K | 4 | -54K | #189.581 |
| DODELI TRANS SRL | 698K | 4 | 181K | #189.723 |
| AUTO COSMIC SRL | 691K | 4 | 26.4K | #190.704 |
| TERMOGLASS CIV SRL | 759K | 4 | 1.6K | #180.719 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PROJECT PLANTS SRL(you) | INSTALEX AD SRL | POYRAZ CONSTRUCTION S.R.L. | PROTA PROD-CONSTRUCT S.R.L. | BAROC COM FIRE EXIM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 715K | 726K | 733K | 710K | 705K |
| Profit | -342K | -81.8K | 215K | 104K | 195K |
| Margin | -47,3% | -11,3% | 29,3% | 14,6% | 27,6% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PROJECT PLANTS SRL”.