PROIECTCAD S&I S.R.L.
Revenue
560K
2024
Profit
145K
2024
Employees
—
2024
Margin
17,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PROIECTCAD S&I S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 560K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.460 la cifra de afaceri, #6.628 la profit, #20.939 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PROIECTCAD S&I S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 560K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.460 la cifra de afaceri, #6.628 la profit, #20.939 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OXYBRAIN SRL | 813K | 1 | Activități profesionale |
| MCG DESIGN ENGINEERING S.R.L. | 811K | 1 | Activități profesionale |
| ENVISTRUCT CONSULT S.R.L. | 819K | 1 | Activități profesionale |
| SIMAGRO CLINCENI S.R.L. | 805K | 1 | Activități profesionale |
| NORM ENGINEERING & CONSULTING S.R.L. | 821K | 1 | Activități profesionale |
| ARHICONSTRUCT COMP S.R.L. | 804K | 1 | Activități profesionale |
| SOLITYRE ENGINEERING S.R.L. | 800K | 1 | Activități profesionale |
| ROMTEX ENGINEERING AND GEOSCIENCE S.R.L. | 827K | 1 | Activități profesionale |
| AMVIGO CONSULT SRL | 797K | 1 | Activități profesionale |
| SOFT DESIGN CONSTRUCT S.R.L. | 797K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 17.9%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 560K
- Profit net
- 145K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 560K | 145K | — |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PROIECTCAD S&I S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PROIECTCAD S&I S.R.L.(current)
- Revenue
- 560K
- Employees
- 0
- Profit
- 145K
- Rank RO
- #173.588
- OXYBRAIN SRL
- Revenue
- 813K
- Employees
- 1
- Profit
- 569K
- Rank RO
- #173.517
- MCG DESIGN ENGINEERING S.R.L.
- Revenue
- 811K
- Employees
- 1
- Profit
- 497K
- Rank RO
- #173.776
- ENVISTRUCT CONSULT S.R.L.
- Revenue
- 819K
- Employees
- 1
- Profit
- 333K
- Rank RO
- #172.753
- SIMAGRO CLINCENI S.R.L.
- Revenue
- 805K
- Employees
- 1
- Profit
- 102K
- Rank RO
- #174.500
- NORM ENGINEERING & CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 821K
- Employees
- 1
- Profit
- 421K
- Rank RO
- #172.491
- ARHICONSTRUCT COMP S.R.L.
- Revenue
- 804K
- Employees
- 1
- Profit
- 641K
- Rank RO
- #174.689
- SOLITYRE ENGINEERING S.R.L.
- Revenue
- 800K
- Employees
- 1
- Profit
- 638K
- Rank RO
- #175.214
- ROMTEX ENGINEERING AND GEOSCIENCE S.R.L.
- Revenue
- 827K
- Employees
- 1
- Profit
- 558K
- Rank RO
- #171.777
- AMVIGO CONSULT SRL
- Revenue
- 797K
- Employees
- 1
- Profit
- 375K
- Rank RO
- #175.491
- SOFT DESIGN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 797K
- Employees
- 1
- Profit
- 38.9K
- Rank RO
- #175.581
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PROIECTCAD S&I S.R.L.(current) | 560K | 0 | 145K | #173.588 |
| OXYBRAIN SRL | 813K | 1 | 569K | #173.517 |
| MCG DESIGN ENGINEERING S.R.L. | 811K | 1 | 497K | #173.776 |
| ENVISTRUCT CONSULT S.R.L. | 819K | 1 | 333K | #172.753 |
| SIMAGRO CLINCENI S.R.L. | 805K | 1 | 102K | #174.500 |
| NORM ENGINEERING & CONSULTING S.R.L. | 821K | 1 | 421K | #172.491 |
| ARHICONSTRUCT COMP S.R.L. | 804K | 1 | 641K | #174.689 |
| SOLITYRE ENGINEERING S.R.L. | 800K | 1 | 638K | #175.214 |
| ROMTEX ENGINEERING AND GEOSCIENCE S.R.L. | 827K | 1 | 558K | #171.777 |
| AMVIGO CONSULT SRL | 797K | 1 | 375K | #175.491 |
| SOFT DESIGN CONSTRUCT S.R.L. | 797K | 1 | 38.9K | #175.581 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PROIECTCAD S&I S.R.L.(you) | OXYBRAIN SRL | MCG DESIGN ENGINEERING S.R.L. | ENVISTRUCT CONSULT S.R.L. | SIMAGRO CLINCENI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 560K | 813K | 811K | 819K | 805K |
| Profit | 145K | 569K | 497K | 333K | 102K |
| Margin | 17,9% | 70,0% | 61,3% | 40,6% | 12,6% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PROIECTCAD S&I S.R.L.”.