Revenue

181K

2024

Profit

109K

2024

Employees

2024

Margin

60,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PROIECTAUDI S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 181K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #13.856 la cifra de afaceri, #8.058 la profit, #20.939 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 60.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PROIECTAUDI S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 181K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 60.2%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #13.856 la cifra de afaceri, #8.058 la profit, #20.939 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#13.856 din 28.608 companii

Top 48.4%

Vezi clasamentul

După profit

#8.058 din 28.608 companii

Top 28.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#20.939 din 28.608 companii

Top 73.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri181K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit60.2% vs medie industrie 16.2%

Compania este 3.7× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ADA PROCONS SRL180K1Activități profesionale
BIOENERGY PLUS SRL183K1Activități profesionale
GU PROCON STRUCTURI S.R.L.184K1Activități profesionale
RMG ENGINEERING S.R.L.185K1Activități profesionale
GEO-TOP SRL186K1Activități profesionale
TOPO SPRINT ASSIST S.R.L.186K1Activități profesionale
M&M SITECONSULT S.R.L.187K1Activități profesionale
ARTPROIECT SRL187K1Activități profesionale
DORNA INSTAL PROIECT S.R.L.188K1Activități profesionale
TOPO-MIN-CAD S.R.L.174K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
60.2%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 45%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    181K
    Profit net
    109K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PROIECTAUDI S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPROIECTAUDI S.R.L.(you)ADA PROCONS SRLBIOENERGY PLUS SRLGU PROCON STRUCTURI S.R.L.RMG ENGINEERING S.R.L.
Revenue
181K
180K
183K
184K
185K
Profit
109K
33.6K
60.2K
101K
95.1K
Margin
60,2%
18,7%
33,0%
54,9%
51,5%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PROIECTAUDI S.R.L.”.