PROFOCUS MEDIA SRL
Revenue
193K
2024
Profit
-32K
2024
Employees
1
2024
Margin
-16,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PROFOCUS MEDIA SRL este o companie micro din sectorul Producție filme, video, TV, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 193K lei (date 2024). În industria de Producție filme, video, TV (România), compania este #1.681 la cifra de afaceri, #4.437 la profit, #527 la număr angajați din 4.903 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PROFOCUS MEDIA SRL este o companie micro din sectorul Producție filme, video, TV, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 193K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -16.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Producție filme, video, TV (România), compania este #1.681 la cifra de afaceri, #4.437 la profit, #527 la număr angajați din 4.903 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Producție filme, video, TV (CAEN 59) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 895K lei
- Marjă medie
- 18.1%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -0.9× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Producție filme, video, TV (CAEN 59) — 2024
Industry size
4.4B
RON revenue
Total companies
4.903
Total employees
5.690
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AVVA MMIX STUDIO SRL | 194K | 1 | Producție filme, video, TV |
| MOTO HEADS MEDIA TV S.R.L. | 194K | 1 | Producție filme, video, TV |
| ANAMORFIC SRL | 193K | 1 | Producție filme, video, TV |
| ASTRO FILMS S.R.L. | 194K | 1 | Producție filme, video, TV |
| MIX MEDIA SOLUTION S.R.L. | 192K | 1 | Producție filme, video, TV |
| BIG LENS MEDIA SRL | 192K | 1 | Producție filme, video, TV |
| LV FILM STUDIOS S.R.L. | 191K | 1 | Producție filme, video, TV |
| FILM SCOTCH SRL | 195K | 1 | Producție filme, video, TV |
| AMBIANCE SOUND SRL | 191K | 1 | Producție filme, video, TV |
| VIRA PEOPLE SRL | 191K | 1 | Producție filme, video, TV |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 59)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -16.5%
- CA / angajat
- 193K
- Scor risc (0–100)
- 58
- Percentil piață (CA)
- Top 44%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 193K
- Profit net
- -32K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 193K | -32K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PROFOCUS MEDIA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PROFOCUS MEDIA SRL(current)
- Revenue
- 193K
- Employees
- 1
- Profit
- -32K
- Rank RO
- #392.941
- AVVA MMIX STUDIO SRL
- Revenue
- 194K
- Employees
- 1
- Profit
- -371K
- Rank RO
- #392.641
- MOTO HEADS MEDIA TV S.R.L.
- Revenue
- 194K
- Employees
- 1
- Profit
- 42.1K
- Rank RO
- #392.503
- ANAMORFIC SRL
- Revenue
- 193K
- Employees
- 1
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #393.476
- ASTRO FILMS S.R.L.
- Revenue
- 194K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.6K
- Rank RO
- #392.349
- MIX MEDIA SOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 192K
- Employees
- 1
- Profit
- 64K
- Rank RO
- #393.736
- BIG LENS MEDIA SRL
- Revenue
- 192K
- Employees
- 1
- Profit
- 42.4K
- Rank RO
- #394.208
- LV FILM STUDIOS S.R.L.
- Revenue
- 191K
- Employees
- 1
- Profit
- 55.9K
- Rank RO
- #394.688
- FILM SCOTCH SRL
- Revenue
- 195K
- Employees
- 1
- Profit
- 17.8K
- Rank RO
- #391.273
- AMBIANCE SOUND SRL
- Revenue
- 191K
- Employees
- 1
- Profit
- 69.5K
- Rank RO
- #394.846
- VIRA PEOPLE SRL
- Revenue
- 191K
- Employees
- 1
- Profit
- -1.8K
- Rank RO
- #395.260
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PROFOCUS MEDIA SRL(current) | 193K | 1 | -32K | #392.941 |
| AVVA MMIX STUDIO SRL | 194K | 1 | -371K | #392.641 |
| MOTO HEADS MEDIA TV S.R.L. | 194K | 1 | 42.1K | #392.503 |
| ANAMORFIC SRL | 193K | 1 | 109K | #393.476 |
| ASTRO FILMS S.R.L. | 194K | 1 | 12.6K | #392.349 |
| MIX MEDIA SOLUTION S.R.L. | 192K | 1 | 64K | #393.736 |
| BIG LENS MEDIA SRL | 192K | 1 | 42.4K | #394.208 |
| LV FILM STUDIOS S.R.L. | 191K | 1 | 55.9K | #394.688 |
| FILM SCOTCH SRL | 195K | 1 | 17.8K | #391.273 |
| AMBIANCE SOUND SRL | 191K | 1 | 69.5K | #394.846 |
| VIRA PEOPLE SRL | 191K | 1 | -1.8K | #395.260 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PROFOCUS MEDIA SRL(you) | AVVA MMIX STUDIO SRL | MOTO HEADS MEDIA TV S.R.L. | ANAMORFIC SRL | ASTRO FILMS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 193K | 194K | 194K | 193K | 194K |
| Profit | -32K | -371K | 42.1K | 109K | 12.6K |
| Margin | -16,5% | -191,4% | 21,7% | 56,8% | 6,5% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PROFOCUS MEDIA SRL”.