PRODUCTIE AMBALAJE S.R.L.
Revenue
773K
2024
Profit
55.3K
2024
Employees
9
2024
Margin
7,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PRODUCTIE AMBALAJE S.R.L. este o companie mică din sectorul Hârtie și produse din hârtie, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 773K lei (date 2024). În industria de Hârtie și produse din hârtie (România), compania este #387 la cifra de afaceri, #360 la profit, #195 la număr angajați din 1.087 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PRODUCTIE AMBALAJE S.R.L. este o companie mică din sectorul Hârtie și produse din hârtie, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 773K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Hârtie și produse din hârtie (România), compania este #387 la cifra de afaceri, #360 la profit, #195 la număr angajați din 1.087 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Hârtie și produse din hârtie (CAEN 17) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 9.1M lei
- Marjă medie
- 3.2%
- Angajați medie
- 12
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Hârtie și produse din hârtie (CAEN 17) — 2024
Industry size
9.9B
RON revenue
Total companies
1.087
Total employees
13.063
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| UNITATEA V S.R.L. | 653K | 9 | Hârtie și produse din hârtie |
| UNITATEA W S.R.L. | 598K | 9 | Hârtie și produse din hârtie |
| COTTON BRIGADE SRL | 727K | 7 | Hârtie și produse din hârtie |
| SABATIS GAB SRL | 832K | 7 | Hârtie și produse din hârtie |
| PACKING UNIT S.R.L. | 602K | 7 | Hârtie și produse din hârtie |
| STUDIOMAX ADVERTISING S.R.L. | 773K | 6 | Hârtie și produse din hârtie |
| VALENTIN 4 YOU PROD S.R.L. | 763K | 6 | Hârtie și produse din hârtie |
| ARBORA LABELS S.R.L. | 1.3M | 9 | Hârtie și produse din hârtie |
| BOFIPACK ROMANIA S.R.L. | 1.1M | 8 | Hârtie și produse din hârtie |
| CARTONAJUL SOCIETATE COOPERATIVA | 1.5M | 9 | Hârtie și produse din hârtie |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 17)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.2%
- CA / angajat
- 85.9K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 20%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 773K
- Profit net
- 55.3K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 773K | 55.3K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PRODUCTIE AMBALAJE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PRODUCTIE AMBALAJE S.R.L.(current)
- Revenue
- 773K
- Employees
- 9
- Profit
- 55.3K
- Rank RO
- #178.743
- UNITATEA V S.R.L.
- Revenue
- 653K
- Employees
- 9
- Profit
- 46.8K
- Rank RO
- #197.092
- UNITATEA W S.R.L.
- Revenue
- 598K
- Employees
- 9
- Profit
- 43K
- Rank RO
- #207.398
- COTTON BRIGADE SRL
- Revenue
- 727K
- Employees
- 7
- Profit
- 16.3K
- Rank RO
- #185.286
- SABATIS GAB SRL
- Revenue
- 832K
- Employees
- 7
- Profit
- 11.6K
- Rank RO
- #171.240
- PACKING UNIT S.R.L.
- Revenue
- 602K
- Employees
- 7
- Profit
- 43.7K
- Rank RO
- #206.678
- STUDIOMAX ADVERTISING S.R.L.
- Revenue
- 773K
- Employees
- 6
- Profit
- 134K
- Rank RO
- #178.704
- VALENTIN 4 YOU PROD S.R.L.
- Revenue
- 763K
- Employees
- 6
- Profit
- 125K
- Rank RO
- #180.076
- ARBORA LABELS S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 2.7K
- Rank RO
- #131.422
- BOFIPACK ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 4.6K
- Rank RO
- #146.893
- CARTONAJUL SOCIETATE COOPERATIVA
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 12.7K
- Rank RO
- #119.085
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PRODUCTIE AMBALAJE S.R.L.(current) | 773K | 9 | 55.3K | #178.743 |
| UNITATEA V S.R.L. | 653K | 9 | 46.8K | #197.092 |
| UNITATEA W S.R.L. | 598K | 9 | 43K | #207.398 |
| COTTON BRIGADE SRL | 727K | 7 | 16.3K | #185.286 |
| SABATIS GAB SRL | 832K | 7 | 11.6K | #171.240 |
| PACKING UNIT S.R.L. | 602K | 7 | 43.7K | #206.678 |
| STUDIOMAX ADVERTISING S.R.L. | 773K | 6 | 134K | #178.704 |
| VALENTIN 4 YOU PROD S.R.L. | 763K | 6 | 125K | #180.076 |
| ARBORA LABELS S.R.L. | 1.3M | 9 | 2.7K | #131.422 |
| BOFIPACK ROMANIA S.R.L. | 1.1M | 8 | 4.6K | #146.893 |
| CARTONAJUL SOCIETATE COOPERATIVA | 1.5M | 9 | 12.7K | #119.085 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PRODUCTIE AMBALAJE S.R.L.(you) | UNITATEA V S.R.L. | UNITATEA W S.R.L. | COTTON BRIGADE SRL | SABATIS GAB SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 773K | 653K | 598K | 727K | 832K |
| Profit | 55.3K | 46.8K | 43K | 16.3K | 11.6K |
| Margin | 7,2% | 7,2% | 7,2% | 2,2% | 1,4% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PRODUCTIE AMBALAJE S.R.L.”.