PRODIN SA
Revenue
885K
2024
Profit
22.3K
2024
Employees
4
2024
Margin
1,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PRODIN SA este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 885K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #341 la cifra de afaceri, #620 la profit, #424 la număr angajați din 2.066 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PRODIN SA este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 885K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #341 la cifra de afaceri, #620 la profit, #424 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 5.8× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STREET WEST SRL | 1.4M | 4 | Fabricare produse textile |
| ROM FILATURA SRL | 1.6M | 4 | Fabricare produse textile |
| GLOBAL SECURITY - SACI TRANSPORT VALORI SRL | 1.7M | 4 | Fabricare produse textile |
| HOME DECOR BY LIZ LINE S.R.L. | 1.2M | 4 | Fabricare produse textile |
| ECHIPAMENTE DE MUNC� S.R.L. | 1.4M | 4 | Fabricare produse textile |
| PETRONAS CLOTH DECORATION SRL | 1.3M | 4 | Fabricare produse textile |
| CROMADI COM S.R.L. | 1.5M | 5 | Fabricare produse textile |
| DECOSTOF TEXTILE SRL | 1.1M | 4 | Fabricare produse textile |
| RULOFIN PROD S.R.L. | 1.5M | 3 | Fabricare produse textile |
| DANIDA CHEM S.R.L. | 1.3M | 3 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.5%
- CA / angajat
- 374K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 885K
- Profit net
- 22.3K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 885K | 22.3K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PRODIN SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PRODIN SA(current)
- Revenue
- 885K
- Employees
- 4
- Profit
- 22.3K
- Rank RO
- #117.331
- STREET WEST SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 563K
- Rank RO
- #120.696
- ROM FILATURA SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 166K
- Rank RO
- #110.082
- GLOBAL SECURITY - SACI TRANSPORT VALORI SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 4
- Profit
- 159K
- Rank RO
- #105.994
- HOME DECOR BY LIZ LINE S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 473K
- Rank RO
- #131.922
- ECHIPAMENTE DE MUNC� S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 482K
- Rank RO
- #121.847
- PETRONAS CLOTH DECORATION SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 4
- Profit
- -32.1K
- Rank RO
- #128.693
- CROMADI COM S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.7K
- Rank RO
- #115.370
- DECOSTOF TEXTILE SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 53.3K
- Rank RO
- #142.460
- RULOFIN PROD S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 3
- Profit
- 76.7K
- Rank RO
- #115.828
- DANIDA CHEM S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 3
- Profit
- 2.2K
- Rank RO
- #131.125
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PRODIN SA(current) | 885K | 4 | 22.3K | #117.331 |
| STREET WEST SRL | 1.4M | 4 | 563K | #120.696 |
| ROM FILATURA SRL | 1.6M | 4 | 166K | #110.082 |
| GLOBAL SECURITY - SACI TRANSPORT VALORI SRL | 1.7M | 4 | 159K | #105.994 |
| HOME DECOR BY LIZ LINE S.R.L. | 1.2M | 4 | 473K | #131.922 |
| ECHIPAMENTE DE MUNC� S.R.L. | 1.4M | 4 | 482K | #121.847 |
| PETRONAS CLOTH DECORATION SRL | 1.3M | 4 | -32.1K | #128.693 |
| CROMADI COM S.R.L. | 1.5M | 5 | 1.7K | #115.370 |
| DECOSTOF TEXTILE SRL | 1.1M | 4 | 53.3K | #142.460 |
| RULOFIN PROD S.R.L. | 1.5M | 3 | 76.7K | #115.828 |
| DANIDA CHEM S.R.L. | 1.3M | 3 | 2.2K | #131.125 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PRODIN SA(you) | STREET WEST SRL | ROM FILATURA SRL | GLOBAL SECURITY - SACI TRANSPORT VALORI SRL | HOME DECOR BY LIZ LINE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 885K | 1.4M | 1.6M | 1.7M | 1.2M |
| Profit | 22.3K | 563K | 166K | 159K | 473K |
| Margin | 1,5% | 39,3% | 10,1% | 9,2% | 37,9% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PRODIN SA”.