PROALDCONS SRL
Revenue
2M
2024
Profit
762K
2024
Employees
14
2024
Margin
35,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PROALDCONS SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #6.960 la cifra de afaceri, #3.522 la profit, #2.565 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 35.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PROALDCONS SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 35.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #6.960 la cifra de afaceri, #3.522 la profit, #2.565 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 3.6× față de media industriei
Compania este 3.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BRICK BY BRICK SRL | 2.5M | 14 | Construcții |
| INFRASTRUCTURA VERDE S.R.L. | 2.1M | 14 | Construcții |
| FERFA CONS SRL | 2.1M | 14 | Construcții |
| PTL QUBIC CONSTRUCT S.R.L. | 2.1M | 14 | Construcții |
| AGECO PLUS SRL | 2.2M | 14 | Construcții |
| MRR DESIGN CONSTRUCT SRL | 2.2M | 14 | Construcții |
| LOTSOPA CONSTRUCT SRL | 2.1M | 14 | Construcții |
| RADCO DUCOR S.R.L. | 2.3M | 14 | Construcții |
| FRATTELI STEMATE SRL | 2.3M | 14 | Construcții |
| OPTIM TERMI PROFIL S.R.L. | 2.2M | 13 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VASLUI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 35.3%
- CA / angajat
- 154K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- 762K
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | 762K | 14 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PROALDCONS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PROALDCONS SRL(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 14
- Profit
- 762K
- Rank RO
- #90.136
- BRICK BY BRICK SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 17.8K
- Rank RO
- #79.320
- INFRASTRUCTURA VERDE S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 258K
- Rank RO
- #90.571
- FERFA CONS SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 114K
- Rank RO
- #90.638
- PTL QUBIC CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 295K
- Rank RO
- #91.280
- AGECO PLUS SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 14
- Profit
- -79.8K
- Rank RO
- #88.082
- MRR DESIGN CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 187K
- Rank RO
- #87.834
- LOTSOPA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 366K
- Rank RO
- #92.727
- RADCO DUCOR S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 894K
- Rank RO
- #86.981
- FRATTELI STEMATE SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 307K
- Rank RO
- #86.640
- OPTIM TERMI PROFIL S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 13
- Profit
- -439K
- Rank RO
- #90.079
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PROALDCONS SRL(current) | 2M | 14 | 762K | #90.136 |
| BRICK BY BRICK SRL | 2.5M | 14 | 17.8K | #79.320 |
| INFRASTRUCTURA VERDE S.R.L. | 2.1M | 14 | 258K | #90.571 |
| FERFA CONS SRL | 2.1M | 14 | 114K | #90.638 |
| PTL QUBIC CONSTRUCT S.R.L. | 2.1M | 14 | 295K | #91.280 |
| AGECO PLUS SRL | 2.2M | 14 | -79.8K | #88.082 |
| MRR DESIGN CONSTRUCT SRL | 2.2M | 14 | 187K | #87.834 |
| LOTSOPA CONSTRUCT SRL | 2.1M | 14 | 366K | #92.727 |
| RADCO DUCOR S.R.L. | 2.3M | 14 | 894K | #86.981 |
| FRATTELI STEMATE SRL | 2.3M | 14 | 307K | #86.640 |
| OPTIM TERMI PROFIL S.R.L. | 2.2M | 13 | -439K | #90.079 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PROALDCONS SRL(you) | BRICK BY BRICK SRL | INFRASTRUCTURA VERDE S.R.L. | FERFA CONS SRL | PTL QUBIC CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2.5M | 2.1M | 2.1M | 2.1M |
| Profit | 762K | 17.8K | 258K | 114K | 295K |
| Margin | 35,3% | 0,7% | 12,0% | 5,3% | 13,9% |
| Employees | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PROALDCONS SRL”.