Revenue

956K

2024

Profit

-8.1K

2024

Employees

3

2024

Margin

-0,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PRO VISION CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 956K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #7.460 la cifra de afaceri, #30.775 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PRO VISION CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 956K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -0.8%).
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #7.460 la cifra de afaceri, #30.775 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#7.460 din 39.568 companii

Top 18.9%

Vezi clasamentul

După profit

#30.775 din 39.568 companii

Top 77.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.054 din 39.568 companii

Top 20.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri956K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.7× față de media industriei

Marjă profit-0.8% vs medie industrie 11.2%

Compania este -0.1× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 4

Compania este 0.8× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MAN MASTER CONSTRUCT SRL959K3Construcții
PROAMFCONS S.R.L.966K3Construcții
CELFAR INDUSTRIAL SRL970K3Construcții
AD UTILAJ LOGISTIC SRL941K3Construcții
MULTISYSTEM TELECOM S.R.L.932K3Construcții
PROMPTERMO-INSTAL S.R.L.981K3Construcții
ASTRIX PLUS DECOR SRL931K3Construcții
DSM ROOF MONTAJ S.R.L.931K3Construcții
PLACARI CERAMICE CONSTRUCT S.R.L.930K3Construcții
AVP SECURITY SYSTEMS S.R.L.929K3Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-0.8%
CA / angajat
319K
Scor risc (0–100)
50
Percentil piață (CA)
Top 17%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    956K
    Profit net
    -8.1K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PRO VISION CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPRO VISION CONSTRUCT SRL(you)MAN MASTER CONSTRUCT SRLPROAMFCONS S.R.L.CELFAR INDUSTRIAL SRLAD UTILAJ LOGISTIC SRL
Revenue
956K
959K
966K
970K
941K
Profit
-8.1K
474 lei
169K
86K
-475K
Margin
-0,8%
0,0%
17,5%
8,9%
-50,5%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PRO VISION CONSTRUCT SRL”.