PRO SYS S.R.L.
Revenue
4.7M
2024
Profit
818K
2024
Employees
10
2024
Margin
17,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PRO SYS S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 4.7M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #138 la cifra de afaceri, #97 la profit, #150 la număr angajați din 888 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PRO SYS S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 4.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #138 la cifra de afaceri, #97 la profit, #150 la număr angajați din 888 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 26) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 21.3M lei
- Marjă medie
- 3.8%
- Angajați medie
- 37
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 4.5× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 26) — 2024
Industry size
18.9B
RON revenue
Total companies
888
Total employees
32.564
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MCL NEW SOLUTIONS S.R.L. | 5M | 11 | Fabricare |
| MASTER-TECH SRL | 4.5M | 9 | Fabricare |
| HABOS TYRE SRL | 4.7M | 11 | Fabricare |
| LEVTECH SERVICE & PRODUCTION SRL | 4.6M | 11 | Fabricare |
| MIBATRON S.R.L. | 4.3M | 8 | Fabricare |
| DIEHL CONTROLS ROMANIA S.R.L. | 3.8M | 9 | Fabricare |
| SYSWIN SOLUTIONS SRL | 4.4M | 14 | Fabricare |
| BLUESYS S.R.L. | 4.6M | 8 | Fabricare |
| NO BRAND EXPRESS TEAM SRL | 3.8M | 8 | Fabricare |
| ASTI AUTOMATION S.R.L. | 6.4M | 12 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 26)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 17.0%
- CA / angajat
- 480K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.7M
- Profit net
- 818K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.7M | 818K | 10 |
Explore
Industry (CAEN 26)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PRO SYS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PRO SYS S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 10
- Profit
- 818K
- Rank RO
- #47.677
- MCL NEW SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 5M
- Employees
- 11
- Profit
- 131K
- Rank RO
- #46.468
- MASTER-TECH SRL
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 429K
- Rank RO
- #49.762
- HABOS TYRE SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 11
- Profit
- -1.7M
- Rank RO
- #48.528
- LEVTECH SERVICE & PRODUCTION SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 253K
- Rank RO
- #49.460
- MIBATRON S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 789K
- Rank RO
- #52.346
- DIEHL CONTROLS ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 9
- Profit
- -6.1K
- Rank RO
- #57.530
- SYSWIN SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 14
- Profit
- 40.3K
- Rank RO
- #50.881
- BLUESYS S.R.L.
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 16.9K
- Rank RO
- #49.717
- NO BRAND EXPRESS TEAM SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 604K
- Rank RO
- #57.070
- ASTI AUTOMATION S.R.L.
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 12
- Profit
- 746K
- Rank RO
- #37.706
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PRO SYS S.R.L.(current) | 4.7M | 10 | 818K | #47.677 |
| MCL NEW SOLUTIONS S.R.L. | 5M | 11 | 131K | #46.468 |
| MASTER-TECH SRL | 4.5M | 9 | 429K | #49.762 |
| HABOS TYRE SRL | 4.7M | 11 | -1.7M | #48.528 |
| LEVTECH SERVICE & PRODUCTION SRL | 4.6M | 11 | 253K | #49.460 |
| MIBATRON S.R.L. | 4.3M | 8 | 789K | #52.346 |
| DIEHL CONTROLS ROMANIA S.R.L. | 3.8M | 9 | -6.1K | #57.530 |
| SYSWIN SOLUTIONS SRL | 4.4M | 14 | 40.3K | #50.881 |
| BLUESYS S.R.L. | 4.6M | 8 | 16.9K | #49.717 |
| NO BRAND EXPRESS TEAM SRL | 3.8M | 8 | 604K | #57.070 |
| ASTI AUTOMATION S.R.L. | 6.4M | 12 | 746K | #37.706 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PRO SYS S.R.L.(you) | MCL NEW SOLUTIONS S.R.L. | MASTER-TECH SRL | HABOS TYRE SRL | LEVTECH SERVICE & PRODUCTION SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.7M | 5M | 4.5M | 4.7M | 4.6M |
| Profit | 818K | 131K | 429K | -1.7M | 253K |
| Margin | 17,0% | 2,6% | 9,4% | -37,2% | 5,5% |
| Employees | 10 | 11 | 9 | 11 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PRO SYS S.R.L.”.