PRO MANUCOM SRL
Revenue
55.1M
2024
Profit
2M
2024
Employees
28
2024
Margin
3,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PRO MANUCOM SRL este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 55.1M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.408 la cifra de afaceri, #2.095 la profit, #1.675 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PRO MANUCOM SRL este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 55.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.408 la cifra de afaceri, #2.095 la profit, #1.675 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 6.8× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 5.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INGREDIA SRL | 53M | 28 | Comerț en-gros |
| ADC BLACKFIRE ENTERTAINMENT SRL | 55.3M | 28 | Comerț en-gros |
| PRO BRANDS DISTRIBUTION SRL | 55.1M | 28 | Comerț en-gros |
| PLATIN AMBALAJE SRL | 55.7M | 28 | Comerț en-gros |
| PSIHORELICONSTRUCT SRL | 59.4M | 30 | Comerț en-gros |
| AMD NOBEL PHARMACEUTICAL SRL | 54.6M | 28 | Comerț en-gros |
| LOTOS DELICATESE SRL | 53.9M | 28 | Comerț en-gros |
| PAPAPOSTOLOU SRL | 55.3M | 29 | Comerț en-gros |
| GLOBAL MEDICAL SOLUTIONS S.R.L. | 57.5M | 28 | Comerț en-gros |
| INSTAL-DAC SRL | 54M | 29 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.6%
- CA / angajat
- 2M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 55.1M
- Profit net
- 2M
- Angajați
- 28
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 55.1M | 2M | 28 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PRO MANUCOM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PRO MANUCOM SRL(current)
- Revenue
- 55.1M
- Employees
- 28
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #5.730
- INGREDIA SRL
- Revenue
- 53M
- Employees
- 28
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #5.973
- ADC BLACKFIRE ENTERTAINMENT SRL
- Revenue
- 55.3M
- Employees
- 28
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #5.723
- PRO BRANDS DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 55.1M
- Employees
- 28
- Profit
- 6.6M
- Rank RO
- #5.740
- PLATIN AMBALAJE SRL
- Revenue
- 55.7M
- Employees
- 28
- Profit
- 3.3M
- Rank RO
- #5.687
- PSIHORELICONSTRUCT SRL
- Revenue
- 59.4M
- Employees
- 30
- Profit
- -1.6M
- Rank RO
- #5.342
- AMD NOBEL PHARMACEUTICAL SRL
- Revenue
- 54.6M
- Employees
- 28
- Profit
- 11.4M
- Rank RO
- #5.807
- LOTOS DELICATESE SRL
- Revenue
- 53.9M
- Employees
- 28
- Profit
- -300K
- Rank RO
- #5.876
- PAPAPOSTOLOU SRL
- Revenue
- 55.3M
- Employees
- 29
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #5.721
- GLOBAL MEDICAL SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 57.5M
- Employees
- 28
- Profit
- 16.8M
- Rank RO
- #5.511
- INSTAL-DAC SRL
- Revenue
- 54M
- Employees
- 29
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #5.868
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PRO MANUCOM SRL(current) | 55.1M | 28 | 2M | #5.730 |
| INGREDIA SRL | 53M | 28 | 3.8M | #5.973 |
| ADC BLACKFIRE ENTERTAINMENT SRL | 55.3M | 28 | 1.4M | #5.723 |
| PRO BRANDS DISTRIBUTION SRL | 55.1M | 28 | 6.6M | #5.740 |
| PLATIN AMBALAJE SRL | 55.7M | 28 | 3.3M | #5.687 |
| PSIHORELICONSTRUCT SRL | 59.4M | 30 | -1.6M | #5.342 |
| AMD NOBEL PHARMACEUTICAL SRL | 54.6M | 28 | 11.4M | #5.807 |
| LOTOS DELICATESE SRL | 53.9M | 28 | -300K | #5.876 |
| PAPAPOSTOLOU SRL | 55.3M | 29 | 1.2M | #5.721 |
| GLOBAL MEDICAL SOLUTIONS S.R.L. | 57.5M | 28 | 16.8M | #5.511 |
| INSTAL-DAC SRL | 54M | 29 | 2.7M | #5.868 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PRO MANUCOM SRL(you) | INGREDIA SRL | ADC BLACKFIRE ENTERTAINMENT SRL | PRO BRANDS DISTRIBUTION SRL | PLATIN AMBALAJE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 55.1M | 53M | 55.3M | 55.1M | 55.7M |
| Profit | 2M | 3.8M | 1.4M | 6.6M | 3.3M |
| Margin | 3,6% | 7,3% | 2,6% | 12,0% | 5,9% |
| Employees | 28 | 28 | 28 | 28 | 28 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PRO MANUCOM SRL”.