PRO ENERGY PROJECTS CU S.R.L.

CUI 48995120·Construcții·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

613K

2024

Profit

510K

2024

Employees

2024

Margin

83,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PRO ENERGY PROJECTS CU S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 613K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #9.832 la cifra de afaceri, #2.883 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 83.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PRO ENERGY PROJECTS CU S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 613K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 83.2%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #9.832 la cifra de afaceri, #2.883 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#9.832 din 39.568 companii

Top 24.8%

Vezi clasamentul

După profit

#2.883 din 39.568 companii

Top 7.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#28.930 din 39.568 companii

Top 73.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri613K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.4× față de media industriei

Marjă profit83.2% vs medie industrie 11.2%

Compania este 7.4× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
PASTENC CONSTRUCT SRL612K1Construcții
R.M.A. PROFESIONAL CONSULTING S.R.L.612K1Construcții
PUREELEKTRIC S.R.L.610K1Construcții
GEBO CONCEPT STORE S.R.L.615K1Construcții
TEHNIC INSTALA�II AC S.R.L.609K1Construcții
MIA TERMOPAN KOM S.R.L.618K1Construcții
FLOORSMARINE SOLUTIONS S.R.L.608K1Construcții
FAST ELECTRIC NETWORKS S.R.L.607K1Construcții
DAFRA EDIL EUROPE S.R.L.618K1Construcții
TOP EURO SISTEM SRL603K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
83.2%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 23%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    613K
    Profit net
    510K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PRO ENERGY PROJECTS CU S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPRO ENERGY PROJECTS CU S.R.L.(you)PASTENC CONSTRUCT SRLR.M.A. PROFESIONAL CONSULTING S.R.L.PUREELEKTRIC S.R.L.GEBO CONCEPT STORE S.R.L.
Revenue
613K
612K
612K
610K
615K
Profit
510K
-8.7K
1.5K
391K
69.3K
Margin
83,2%
-1,4%
0,2%
64,1%
11,3%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PRO ENERGY PROJECTS CU S.R.L.”.