PRIME COM TRADE NETWORK SRL
Revenue
20.1M
2024
Profit
1.1M
2024
Employees
23
2024
Margin
4,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PRIME COM TRADE NETWORK SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 20.1M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.893 la cifra de afaceri, #3.619 la profit, #2.064 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PRIME COM TRADE NETWORK SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 20.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.893 la cifra de afaceri, #3.619 la profit, #2.064 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 2.5× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 4.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PICCOLINO JUCARII SRL | 23.9M | 24 | Comerț en-gros |
| A.G.F. CEREAL RUMENA SRL | 23.3M | 24 | Comerț en-gros |
| EURO ISSA COMPANY SRL | 24.9M | 24 | Comerț en-gros |
| MKD PROFESSIONAL SHOP SRL | 23.9M | 21 | Comerț en-gros |
| OTI SALES & DISTRIBUTION SRL | 23.6M | 21 | Comerț en-gros |
| TERRABISCO S.A. | 24.9M | 25 | Comerț en-gros |
| GM GRUP DISTRIBUTION S.R.L. | 26.2M | 24 | Comerț en-gros |
| S.D.S. GROUP SRL | 26.2M | 24 | Comerț en-gros |
| RUPECO S.R.L. | 27.6M | 23 | Comerț en-gros |
| PRIMATEHNIC SERVICE SRL | 24.6M | 26 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.7%
- CA / angajat
- 1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 20.1M
- Profit net
- 1.1M
- Angajați
- 23
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 20.1M | 1.1M | 23 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PRIME COM TRADE NETWORK SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PRIME COM TRADE NETWORK SRL(current)
- Revenue
- 20.1M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #12.237
- PICCOLINO JUCARII SRL
- Revenue
- 23.9M
- Employees
- 24
- Profit
- 4.7M
- Rank RO
- #12.307
- A.G.F. CEREAL RUMENA SRL
- Revenue
- 23.3M
- Employees
- 24
- Profit
- -5.5M
- Rank RO
- #12.576
- EURO ISSA COMPANY SRL
- Revenue
- 24.9M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #11.892
- MKD PROFESSIONAL SHOP SRL
- Revenue
- 23.9M
- Employees
- 21
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #12.292
- OTI SALES & DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 23.6M
- Employees
- 21
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #12.446
- TERRABISCO S.A.
- Revenue
- 24.9M
- Employees
- 25
- Profit
- 140K
- Rank RO
- #11.912
- GM GRUP DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 26.2M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #11.379
- S.D.S. GROUP SRL
- Revenue
- 26.2M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #11.368
- RUPECO S.R.L.
- Revenue
- 27.6M
- Employees
- 23
- Profit
- 453K
- Rank RO
- #10.884
- PRIMATEHNIC SERVICE SRL
- Revenue
- 24.6M
- Employees
- 26
- Profit
- 3.9M
- Rank RO
- #12.018
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PRIME COM TRADE NETWORK SRL(current) | 20.1M | 23 | 1.1M | #12.237 |
| PICCOLINO JUCARII SRL | 23.9M | 24 | 4.7M | #12.307 |
| A.G.F. CEREAL RUMENA SRL | 23.3M | 24 | -5.5M | #12.576 |
| EURO ISSA COMPANY SRL | 24.9M | 24 | 1.7M | #11.892 |
| MKD PROFESSIONAL SHOP SRL | 23.9M | 21 | 2.6M | #12.292 |
| OTI SALES & DISTRIBUTION SRL | 23.6M | 21 | 1.1M | #12.446 |
| TERRABISCO S.A. | 24.9M | 25 | 140K | #11.912 |
| GM GRUP DISTRIBUTION S.R.L. | 26.2M | 24 | 1.5M | #11.379 |
| S.D.S. GROUP SRL | 26.2M | 24 | 1.5M | #11.368 |
| RUPECO S.R.L. | 27.6M | 23 | 453K | #10.884 |
| PRIMATEHNIC SERVICE SRL | 24.6M | 26 | 3.9M | #12.018 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PRIME COM TRADE NETWORK SRL(you) | PICCOLINO JUCARII SRL | A.G.F. CEREAL RUMENA SRL | EURO ISSA COMPANY SRL | MKD PROFESSIONAL SHOP SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 20.1M | 23.9M | 23.3M | 24.9M | 23.9M |
| Profit | 1.1M | 4.7M | -5.5M | 1.7M | 2.6M |
| Margin | 4,7% | 19,8% | -23,5% | 6,9% | 11,0% |
| Employees | 23 | 24 | 24 | 24 | 21 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PRIME COM TRADE NETWORK SRL”.