PRIMALACT S.R.L.
Revenue
7M
2024
Profit
104K
2024
Employees
30
2024
Margin
1,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PRIMALACT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 7M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #993 la cifra de afaceri, #2.419 la profit, #866 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PRIMALACT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Industria alimentară (România), compania este #993 la cifra de afaceri, #2.419 la profit, #866 la număr angajați din 13.660 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.2M lei
- Marjă medie
- 4.9%
- Angajați medie
- 12
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 2.6× față de media industriei
Industry intelligence
Industria alimentară (CAEN 10) — 2024
Industry size
84.9B
RON revenue
Total companies
13.660
Total employees
158.407
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| M�D�MYR SRL | 8.2M | 30 | Industria alimentară |
| ZEXE COFETURI SRL | 8.3M | 30 | Industria alimentară |
| SLG METEOR COM SRL | 8.5M | 30 | Industria alimentară |
| ROMBEL PRO S.R.L. | 7.8M | 30 | Industria alimentară |
| MIDAR GROUP SRL | 8.5M | 30 | Industria alimentară |
| NOVITA IMPEX S.R.L. | 8.6M | 34 | Industria alimentară |
| LABORATORUL DE BUSINESS S.R.L. | 8M | 31 | Industria alimentară |
| CALITAS-COM S.R.L. | 8.7M | 30 | Industria alimentară |
| PANIFICA SRL | 8.7M | 30 | Industria alimentară |
| UTOPIA PROD COM SRL | 8.1M | 28 | Industria alimentară |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 10)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.3%
- CA / angajat
- 271K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 7M
- Profit net
- 104K
- Angajați
- 30
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7M | 104K | 30 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PRIMALACT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PRIMALACT S.R.L.(current)
- Revenue
- 7M
- Employees
- 30
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #30.808
- M�D�MYR SRL
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 30
- Profit
- 478K
- Rank RO
- #30.649
- ZEXE COFETURI SRL
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 30
- Profit
- 963K
- Rank RO
- #30.256
- SLG METEOR COM SRL
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 30
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #29.785
- ROMBEL PRO S.R.L.
- Revenue
- 7.8M
- Employees
- 30
- Profit
- 514K
- Rank RO
- #31.959
- MIDAR GROUP SRL
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 30
- Profit
- 546K
- Rank RO
- #29.700
- NOVITA IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 34
- Profit
- 797K
- Rank RO
- #29.335
- LABORATORUL DE BUSINESS S.R.L.
- Revenue
- 8M
- Employees
- 31
- Profit
- 473K
- Rank RO
- #31.299
- CALITAS-COM S.R.L.
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 30
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #29.208
- PANIFICA SRL
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 30
- Profit
- -127K
- Rank RO
- #29.054
- UTOPIA PROD COM SRL
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 28
- Profit
- 435K
- Rank RO
- #30.887
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PRIMALACT S.R.L.(current) | 7M | 30 | 104K | #30.808 |
| M�D�MYR SRL | 8.2M | 30 | 478K | #30.649 |
| ZEXE COFETURI SRL | 8.3M | 30 | 963K | #30.256 |
| SLG METEOR COM SRL | 8.5M | 30 | 1.5M | #29.785 |
| ROMBEL PRO S.R.L. | 7.8M | 30 | 514K | #31.959 |
| MIDAR GROUP SRL | 8.5M | 30 | 546K | #29.700 |
| NOVITA IMPEX S.R.L. | 8.6M | 34 | 797K | #29.335 |
| LABORATORUL DE BUSINESS S.R.L. | 8M | 31 | 473K | #31.299 |
| CALITAS-COM S.R.L. | 8.7M | 30 | 104K | #29.208 |
| PANIFICA SRL | 8.7M | 30 | -127K | #29.054 |
| UTOPIA PROD COM SRL | 8.1M | 28 | 435K | #30.887 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PRIMALACT S.R.L.(you) | M�D�MYR SRL | ZEXE COFETURI SRL | SLG METEOR COM SRL | ROMBEL PRO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 7M | 8.2M | 8.3M | 8.5M | 7.8M |
| Profit | 104K | 478K | 963K | 1.5M | 514K |
| Margin | 1,3% | 5,8% | 11,6% | 17,6% | 6,6% |
| Employees | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PRIMALACT S.R.L.”.