PRIMAGRA SRL
Revenue
63.8K
2024
Profit
-303K
2024
Employees
1
2024
Margin
-410,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PRIMAGRA SRL este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 63.8K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #13.808 la cifra de afaceri, #19.860 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PRIMAGRA SRL este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 63.8K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -410.1%).
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #13.808 la cifra de afaceri, #19.860 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -134.8× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGROPROD GALEA SRL | 72.7K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| HORVATH IMPEX S.R.L. | 72.6K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| POPA ADRIAN AGROZOO S.R.L. | 72.1K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| COREMANS AGRICULTURA SRL | 71.4K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ISADORA GROUP SRL | 71.2K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO IZVORIN LAND S.R.L. | 71.1K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| KEV INTEL AGRO S.R.L. | 77.8K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CARACATITA SRL | 69.6K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| EURO CATAL SRL | 69.3K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| WEST FARM MANDANI S.R.L. | 80.6K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -410.1%
- CA / angajat
- 74K
- Scor risc (0–100)
- 100
- Percentil piață (CA)
- Top 59%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 63.8K
- Profit net
- -303K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 63.8K | -303K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PRIMAGRA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PRIMAGRA SRL(current)
- Revenue
- 63.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -303K
- Rank RO
- #527.177
- AGROPROD GALEA SRL
- Revenue
- 72.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.9K
- Rank RO
- #529.022
- HORVATH IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 72.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 54.9K
- Rank RO
- #529.313
- POPA ADRIAN AGROZOO S.R.L.
- Revenue
- 72.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -72.3K
- Rank RO
- #530.049
- COREMANS AGRICULTURA SRL
- Revenue
- 71.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 43.5K
- Rank RO
- #531.232
- ISADORA GROUP SRL
- Revenue
- 71.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -35.2K
- Rank RO
- #531.488
- AGRO IZVORIN LAND S.R.L.
- Revenue
- 71.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -5.8K
- Rank RO
- #531.734
- KEV INTEL AGRO S.R.L.
- Revenue
- 77.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 11.3K
- Rank RO
- #521.469
- CARACATITA SRL
- Revenue
- 69.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.8K
- Rank RO
- #534.118
- EURO CATAL SRL
- Revenue
- 69.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 17.7K
- Rank RO
- #534.528
- WEST FARM MANDANI S.R.L.
- Revenue
- 80.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 542 lei
- Rank RO
- #517.347
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PRIMAGRA SRL(current) | 63.8K | 1 | -303K | #527.177 |
| AGROPROD GALEA SRL | 72.7K | 1 | 4.9K | #529.022 |
| HORVATH IMPEX S.R.L. | 72.6K | 1 | 54.9K | #529.313 |
| POPA ADRIAN AGROZOO S.R.L. | 72.1K | 1 | -72.3K | #530.049 |
| COREMANS AGRICULTURA SRL | 71.4K | 1 | 43.5K | #531.232 |
| ISADORA GROUP SRL | 71.2K | 1 | -35.2K | #531.488 |
| AGRO IZVORIN LAND S.R.L. | 71.1K | 1 | -5.8K | #531.734 |
| KEV INTEL AGRO S.R.L. | 77.8K | 1 | 11.3K | #521.469 |
| CARACATITA SRL | 69.6K | 1 | 4.8K | #534.118 |
| EURO CATAL SRL | 69.3K | 1 | 17.7K | #534.528 |
| WEST FARM MANDANI S.R.L. | 80.6K | 1 | 542 lei | #517.347 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PRIMAGRA SRL(you) | AGROPROD GALEA SRL | HORVATH IMPEX S.R.L. | POPA ADRIAN AGROZOO S.R.L. | COREMANS AGRICULTURA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 63.8K | 72.7K | 72.6K | 72.1K | 71.4K |
| Profit | -303K | 4.9K | 54.9K | -72.3K | 43.5K |
| Margin | -410,1% | 6,8% | 75,7% | -100,3% | 60,9% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PRIMAGRA SRL”.