PRICON-GRAPHICS SRL
Revenue
4.3M
2024
Profit
366K
2024
Employees
3
2024
Margin
8,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PRICON-GRAPHICS SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 4.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.571 la cifra de afaceri, #8.682 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PRICON-GRAPHICS SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 4.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.571 la cifra de afaceri, #8.682 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| UNITED TRADING GROUP DIVERSE SRL | 4.3M | 3 | Comerț en-gros |
| VS BEAUTY TRENDS S.R.L. | 4.3M | 3 | Comerț en-gros |
| CBZ MANAGEMENT S.R.L. | 4.4M | 3 | Comerț en-gros |
| TOP LAND EXIM SRL | 4.4M | 3 | Comerț en-gros |
| STORE EXPERT LOGISTIC SRL | 4.3M | 3 | Comerț en-gros |
| PROFI BAUTECHNIK SRL | 4.4M | 3 | Comerț en-gros |
| NATURE COLOURS SRL | 4.4M | 3 | Comerț en-gros |
| OUDIYA SRL | 4.3M | 3 | Comerț en-gros |
| MEGAVISION PROFESSIONAL SRL | 4.4M | 3 | Comerț en-gros |
| BLUNIX S.R.L. | 4.4M | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.5%
- CA / angajat
- 1.4M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.3M
- Profit net
- 366K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.3M | 366K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PRICON-GRAPHICS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PRICON-GRAPHICS SRL(current)
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 3
- Profit
- 366K
- Rank RO
- #51.802
- UNITED TRADING GROUP DIVERSE SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 3
- Profit
- 64.2K
- Rank RO
- #51.858
- VS BEAUTY TRENDS S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 3
- Profit
- 223K
- Rank RO
- #51.619
- CBZ MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 3
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #51.580
- TOP LAND EXIM SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 3
- Profit
- 57.8K
- Rank RO
- #51.553
- STORE EXPERT LOGISTIC SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 3
- Profit
- -202K
- Rank RO
- #52.160
- PROFI BAUTECHNIK SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 3
- Profit
- 207K
- Rank RO
- #51.418
- NATURE COLOURS SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 3
- Profit
- 264K
- Rank RO
- #51.393
- OUDIYA SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 3
- Profit
- 163K
- Rank RO
- #52.242
- MEGAVISION PROFESSIONAL SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 3
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #51.353
- BLUNIX S.R.L.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 3
- Profit
- 964K
- Rank RO
- #51.203
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PRICON-GRAPHICS SRL(current) | 4.3M | 3 | 366K | #51.802 |
| UNITED TRADING GROUP DIVERSE SRL | 4.3M | 3 | 64.2K | #51.858 |
| VS BEAUTY TRENDS S.R.L. | 4.3M | 3 | 223K | #51.619 |
| CBZ MANAGEMENT S.R.L. | 4.4M | 3 | 1.2M | #51.580 |
| TOP LAND EXIM SRL | 4.4M | 3 | 57.8K | #51.553 |
| STORE EXPERT LOGISTIC SRL | 4.3M | 3 | -202K | #52.160 |
| PROFI BAUTECHNIK SRL | 4.4M | 3 | 207K | #51.418 |
| NATURE COLOURS SRL | 4.4M | 3 | 264K | #51.393 |
| OUDIYA SRL | 4.3M | 3 | 163K | #52.242 |
| MEGAVISION PROFESSIONAL SRL | 4.4M | 3 | 1.1M | #51.353 |
| BLUNIX S.R.L. | 4.4M | 3 | 964K | #51.203 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PRICON-GRAPHICS SRL(you) | UNITED TRADING GROUP DIVERSE SRL | VS BEAUTY TRENDS S.R.L. | CBZ MANAGEMENT S.R.L. | TOP LAND EXIM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.3M | 4.3M | 4.3M | 4.4M | 4.4M |
| Profit | 366K | 64.2K | 223K | 1.2M | 57.8K |
| Margin | 8,5% | 1,5% | 5,1% | 27,2% | 1,3% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PRICON-GRAPHICS SRL”.