PRESTILEN CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
130K
2024
Profit
-137K
2024
Employees
2
2024
Margin
-105,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PRESTILEN CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 130K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #28.481 la cifra de afaceri, #52.625 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PRESTILEN CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 130K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -105.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #28.481 la cifra de afaceri, #52.625 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -10.8× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BEST TEHNOCONSTRUCT S.R.L. | 130K | 2 | Construcții |
| MONREBDAR S.R.L. | 129K | 2 | Construcții |
| LOREAL CONSTRUCT 88 S.R.L. | 127K | 2 | Construcții |
| POP CONSTRUCT S.R.L. | 127K | 2 | Construcții |
| DBS PAULIE CONSTRUCT S.R.L. | 135K | 2 | Construcții |
| JOLLY D&C CONSTRUCT S.R.L. | 124K | 2 | Construcții |
| DYMAR COMIXT SRL | 139K | 2 | Construcții |
| DACRIM CONSTRUCT SRL | 121K | 2 | Construcții |
| IEP-IEP CONSTRUCT S.R.L.-D. | 141K | 2 | Construcții |
| MITITELU CONSTRUCT S.R.L. | 120K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -105.7%
- CA / angajat
- 65K
- Scor risc (0–100)
- 100
- Percentil piață (CA)
- Top 50%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 130K
- Profit net
- -137K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 130K | -137K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PRESTILEN CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PRESTILEN CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 130K
- Employees
- 2
- Profit
- -137K
- Rank RO
- #454.240
- BEST TEHNOCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 130K
- Employees
- 2
- Profit
- -49K
- Rank RO
- #454.693
- MONREBDAR S.R.L.
- Revenue
- 129K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.4K
- Rank RO
- #454.893
- LOREAL CONSTRUCT 88 S.R.L.
- Revenue
- 127K
- Employees
- 2
- Profit
- 19.5K
- Rank RO
- #457.399
- POP CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 127K
- Employees
- 2
- Profit
- -22.6K
- Rank RO
- #457.848
- DBS PAULIE CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 135K
- Employees
- 2
- Profit
- 17K
- Rank RO
- #448.449
- JOLLY D&C CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 124K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.4K
- Rank RO
- #460.931
- DYMAR COMIXT SRL
- Revenue
- 139K
- Employees
- 2
- Profit
- -7.2K
- Rank RO
- #444.642
- DACRIM CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 121K
- Employees
- 2
- Profit
- -60.4K
- Rank RO
- #464.773
- IEP-IEP CONSTRUCT S.R.L.-D.
- Revenue
- 141K
- Employees
- 2
- Profit
- -12.4K
- Rank RO
- #443.224
- MITITELU CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 120K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.3K
- Rank RO
- #466.282
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PRESTILEN CONSTRUCT S.R.L.(current) | 130K | 2 | -137K | #454.240 |
| BEST TEHNOCONSTRUCT S.R.L. | 130K | 2 | -49K | #454.693 |
| MONREBDAR S.R.L. | 129K | 2 | 1.4K | #454.893 |
| LOREAL CONSTRUCT 88 S.R.L. | 127K | 2 | 19.5K | #457.399 |
| POP CONSTRUCT S.R.L. | 127K | 2 | -22.6K | #457.848 |
| DBS PAULIE CONSTRUCT S.R.L. | 135K | 2 | 17K | #448.449 |
| JOLLY D&C CONSTRUCT S.R.L. | 124K | 2 | 1.4K | #460.931 |
| DYMAR COMIXT SRL | 139K | 2 | -7.2K | #444.642 |
| DACRIM CONSTRUCT SRL | 121K | 2 | -60.4K | #464.773 |
| IEP-IEP CONSTRUCT S.R.L.-D. | 141K | 2 | -12.4K | #443.224 |
| MITITELU CONSTRUCT S.R.L. | 120K | 2 | 2.3K | #466.282 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PRESTILEN CONSTRUCT S.R.L.(you) | BEST TEHNOCONSTRUCT S.R.L. | MONREBDAR S.R.L. | LOREAL CONSTRUCT 88 S.R.L. | POP CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 130K | 130K | 129K | 127K | 127K |
| Profit | -137K | -49K | 1.4K | 19.5K | -22.6K |
| Margin | -105,7% | -37,8% | 1,1% | 15,4% | -17,8% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PRESTILEN CONSTRUCT S.R.L.”.