PRESTAGRO CEREALE S.R.L.
Revenue
218K
2024
Profit
8.3K
2024
Employees
1
2024
Margin
1,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PRESTAGRO CEREALE S.R.L. este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 218K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #8.258 la cifra de afaceri, #9.392 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PRESTAGRO CEREALE S.R.L. este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 218K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #8.258 la cifra de afaceri, #9.392 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SIDOTES COM SRL | 699K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO V.L.P. PROD S.R.L. | 700K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROCENTER SRL | 686K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| BURCEA DANIEL-DOINA S.R.L. | 686K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MARMYO AGRICULTURE SRL | 683K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ANGUS PREMIUM SRL | 670K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CLAR TEM AGRI S.R.L. | 665K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CHLOE FARMS SRL | 657K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ENERGO-MECAGRO SRL | 736K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO MUSUROI S.R.L. | 757K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.2%
- CA / angajat
- 694K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 218K
- Profit net
- 8.3K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 218K | 8.3K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PRESTAGRO CEREALE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PRESTAGRO CEREALE S.R.L.(current)
- Revenue
- 218K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.3K
- Rank RO
- #190.318
- SIDOTES COM SRL
- Revenue
- 699K
- Employees
- 1
- Profit
- -180K
- Rank RO
- #189.492
- AGRO V.L.P. PROD S.R.L.
- Revenue
- 700K
- Employees
- 1
- Profit
- -49.2K
- Rank RO
- #189.434
- AGROCENTER SRL
- Revenue
- 686K
- Employees
- 1
- Profit
- 48.2K
- Rank RO
- #191.608
- BURCEA DANIEL-DOINA S.R.L.
- Revenue
- 686K
- Employees
- 1
- Profit
- 68K
- Rank RO
- #191.679
- MARMYO AGRICULTURE SRL
- Revenue
- 683K
- Employees
- 1
- Profit
- 50K
- Rank RO
- #192.181
- ANGUS PREMIUM SRL
- Revenue
- 670K
- Employees
- 1
- Profit
- 120K
- Rank RO
- #194.335
- CLAR TEM AGRI S.R.L.
- Revenue
- 665K
- Employees
- 1
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #195.098
- CHLOE FARMS SRL
- Revenue
- 657K
- Employees
- 1
- Profit
- 375K
- Rank RO
- #196.479
- ENERGO-MECAGRO SRL
- Revenue
- 736K
- Employees
- 1
- Profit
- 66.9K
- Rank RO
- #184.039
- AGRO MUSUROI S.R.L.
- Revenue
- 757K
- Employees
- 1
- Profit
- 298K
- Rank RO
- #180.956
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PRESTAGRO CEREALE S.R.L.(current) | 218K | 1 | 8.3K | #190.318 |
| SIDOTES COM SRL | 699K | 1 | -180K | #189.492 |
| AGRO V.L.P. PROD S.R.L. | 700K | 1 | -49.2K | #189.434 |
| AGROCENTER SRL | 686K | 1 | 48.2K | #191.608 |
| BURCEA DANIEL-DOINA S.R.L. | 686K | 1 | 68K | #191.679 |
| MARMYO AGRICULTURE SRL | 683K | 1 | 50K | #192.181 |
| ANGUS PREMIUM SRL | 670K | 1 | 120K | #194.335 |
| CLAR TEM AGRI S.R.L. | 665K | 1 | 115K | #195.098 |
| CHLOE FARMS SRL | 657K | 1 | 375K | #196.479 |
| ENERGO-MECAGRO SRL | 736K | 1 | 66.9K | #184.039 |
| AGRO MUSUROI S.R.L. | 757K | 1 | 298K | #180.956 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PRESTAGRO CEREALE S.R.L.(you) | SIDOTES COM SRL | AGRO V.L.P. PROD S.R.L. | AGROCENTER SRL | BURCEA DANIEL-DOINA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 218K | 699K | 700K | 686K | 686K |
| Profit | 8.3K | -180K | -49.2K | 48.2K | 68K |
| Margin | 1,2% | -25,8% | -7,0% | 7,0% | 9,9% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PRESTAGRO CEREALE S.R.L.”.