POT LOGISTICS S.R.L.
Revenue
256K
2024
Profit
165K
2024
Employees
1
2024
Margin
64,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
POT LOGISTICS S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 256K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #2.732 la cifra de afaceri, #1.309 la profit, #1.976 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- POT LOGISTICS S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 256K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #2.732 la cifra de afaceri, #1.309 la profit, #1.976 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 9.3× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RBD EXPRESS S.R.L. | 257K | 1 | Transport |
| SEA OPERATIONS AND LOGISTICS S.R.L. | 255K | 1 | Transport |
| DANUBIANA SCORTE S.R.L. | 255K | 1 | Transport |
| SIMA TCS S.R.L. | 255K | 1 | Transport |
| EVI AYAAN SOFIA S.R.L. | 257K | 1 | Transport |
| FOA EUROPE S.R.L. | 257K | 1 | Transport |
| VLAD CONSULTANCY S.R.L. | 257K | 1 | Transport |
| BARIERA COM SRL | 257K | 1 | Transport |
| VIMIR SVD LOGISTIC S.R.L. | 254K | 1 | Transport |
| GARAJUL S.R.L. | 253K | 1 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 64.4%
- CA / angajat
- 256K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 38%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 256K
- Profit net
- 165K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 256K | 165K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la POT LOGISTICS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- POT LOGISTICS S.R.L.(current)
- Revenue
- 256K
- Employees
- 1
- Profit
- 165K
- Rank RO
- #342.665
- RBD EXPRESS S.R.L.
- Revenue
- 257K
- Employees
- 1
- Profit
- 25.6K
- Rank RO
- #341.853
- SEA OPERATIONS AND LOGISTICS S.R.L.
- Revenue
- 255K
- Employees
- 1
- Profit
- -4K
- Rank RO
- #343.480
- DANUBIANA SCORTE S.R.L.
- Revenue
- 255K
- Employees
- 1
- Profit
- 187K
- Rank RO
- #343.488
- SIMA TCS S.R.L.
- Revenue
- 255K
- Employees
- 1
- Profit
- 21.1K
- Rank RO
- #343.561
- EVI AYAAN SOFIA S.R.L.
- Revenue
- 257K
- Employees
- 1
- Profit
- -34.8K
- Rank RO
- #341.715
- FOA EUROPE S.R.L.
- Revenue
- 257K
- Employees
- 1
- Profit
- 193K
- Rank RO
- #341.625
- VLAD CONSULTANCY S.R.L.
- Revenue
- 257K
- Employees
- 1
- Profit
- 232K
- Rank RO
- #341.590
- BARIERA COM SRL
- Revenue
- 257K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.7K
- Rank RO
- #341.335
- VIMIR SVD LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 254K
- Employees
- 1
- Profit
- 168K
- Rank RO
- #344.097
- GARAJUL S.R.L.
- Revenue
- 253K
- Employees
- 1
- Profit
- -691 lei
- Rank RO
- #344.519
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| POT LOGISTICS S.R.L.(current) | 256K | 1 | 165K | #342.665 |
| RBD EXPRESS S.R.L. | 257K | 1 | 25.6K | #341.853 |
| SEA OPERATIONS AND LOGISTICS S.R.L. | 255K | 1 | -4K | #343.480 |
| DANUBIANA SCORTE S.R.L. | 255K | 1 | 187K | #343.488 |
| SIMA TCS S.R.L. | 255K | 1 | 21.1K | #343.561 |
| EVI AYAAN SOFIA S.R.L. | 257K | 1 | -34.8K | #341.715 |
| FOA EUROPE S.R.L. | 257K | 1 | 193K | #341.625 |
| VLAD CONSULTANCY S.R.L. | 257K | 1 | 232K | #341.590 |
| BARIERA COM SRL | 257K | 1 | 7.7K | #341.335 |
| VIMIR SVD LOGISTIC S.R.L. | 254K | 1 | 168K | #344.097 |
| GARAJUL S.R.L. | 253K | 1 | -691 lei | #344.519 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | POT LOGISTICS S.R.L.(you) | RBD EXPRESS S.R.L. | SEA OPERATIONS AND LOGISTICS S.R.L. | DANUBIANA SCORTE S.R.L. | SIMA TCS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 256K | 257K | 255K | 255K | 255K |
| Profit | 165K | 25.6K | -4K | 187K | 21.1K |
| Margin | 64,4% | 10,0% | -1,6% | 73,6% | 8,3% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “POT LOGISTICS S.R.L.”.