POSA TRANS S.R.L.
Revenue
1.7M
2024
Profit
193K
2024
Employees
5
2024
Margin
11,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
POSA TRANS S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #7.486 la cifra de afaceri, #5.234 la profit, #6.054 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- POSA TRANS S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #7.486 la cifra de afaceri, #5.234 la profit, #6.054 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ERMIONIA MANAGEMENT SRL | 1.7M | 5 | Transport |
| RIAMEDAN - PI S.R.L. | 1.7M | 5 | Transport |
| JET LOGISTIC GROUP S.R.L. | 1.8M | 5 | Transport |
| CEMIROVENT S.R.L. | 1.6M | 5 | Transport |
| AAO TRANSPORT LOGISTICS S.R.L. | 1.5M | 5 | Transport |
| CMT TRANS WORD SRL | 1.5M | 5 | Transport |
| GRAND AUTOACT S.R.L. | 1.7M | 5 | Transport |
| COSMAD TRANS S.R.L. | 1.7M | 5 | Transport |
| RODEBION-TRANS S.R.L. | 1.7M | 5 | Transport |
| DISION BULLER TRANSPORT S.R.L. | 1.7M | 5 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 11.4%
- CA / angajat
- 339K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.7M
- Profit net
- 193K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.7M | 193K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la POSA TRANS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- POSA TRANS S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 193K
- Rank RO
- #107.693
- ERMIONIA MANAGEMENT SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 24.1K
- Rank RO
- #109.039
- RIAMEDAN - PI S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 251K
- Rank RO
- #106.021
- JET LOGISTIC GROUP S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- -337K
- Rank RO
- #104.340
- CEMIROVENT S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 56.4K
- Rank RO
- #113.811
- AAO TRANSPORT LOGISTICS S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 8.2K
- Rank RO
- #115.272
- CMT TRANS WORD SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 305K
- Rank RO
- #116.407
- GRAND AUTOACT S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 70.8K
- Rank RO
- #107.777
- COSMAD TRANS S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 235K
- Rank RO
- #107.798
- RODEBION-TRANS S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 5K
- Rank RO
- #107.902
- DISION BULLER TRANSPORT S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #107.943
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| POSA TRANS S.R.L.(current) | 1.7M | 5 | 193K | #107.693 |
| ERMIONIA MANAGEMENT SRL | 1.7M | 5 | 24.1K | #109.039 |
| RIAMEDAN - PI S.R.L. | 1.7M | 5 | 251K | #106.021 |
| JET LOGISTIC GROUP S.R.L. | 1.8M | 5 | -337K | #104.340 |
| CEMIROVENT S.R.L. | 1.6M | 5 | 56.4K | #113.811 |
| AAO TRANSPORT LOGISTICS S.R.L. | 1.5M | 5 | 8.2K | #115.272 |
| CMT TRANS WORD SRL | 1.5M | 5 | 305K | #116.407 |
| GRAND AUTOACT S.R.L. | 1.7M | 5 | 70.8K | #107.777 |
| COSMAD TRANS S.R.L. | 1.7M | 5 | 235K | #107.798 |
| RODEBION-TRANS S.R.L. | 1.7M | 5 | 5K | #107.902 |
| DISION BULLER TRANSPORT S.R.L. | 1.7M | 5 | 143K | #107.943 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | POSA TRANS S.R.L.(you) | ERMIONIA MANAGEMENT SRL | RIAMEDAN - PI S.R.L. | JET LOGISTIC GROUP S.R.L. | CEMIROVENT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.7M | 1.7M | 1.7M | 1.8M | 1.6M |
| Profit | 193K | 24.1K | 251K | -337K | 56.4K |
| Margin | 11,4% | 1,4% | 14,5% | -19,0% | 3,6% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “POSA TRANS S.R.L.”.