PORT TRANS SRL
Revenue
80.8M
2024
Profit
7M
2024
Employees
78
2024
Margin
7,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PORT TRANS SRL este o companie mare din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 80.8M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #45 la cifra de afaceri, #50 la profit, #75 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PORT TRANS SRL este o companie mare din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 80.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #45 la cifra de afaceri, #50 la profit, #75 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 10.9× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 7.9× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DACOREX COM SRL | 83.4M | 79 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CESAL SA | 86.3M | 82 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| BMI ROMANIA SISTEME DE �NVELITORI S.R.L. | 113M | 85 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| FIROS SA | 90.4M | 93 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| EUROCOGEN D�MBOVI�A S.R.L. | 137M | 67 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| WOPFINGER TRANSPORTBETON SRL | 127M | 71 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PATRU MAINI CARPATIA SRL | 95.4M | 106 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| HASIT ROMANIA SRL | 107M | 103 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| HIDRO-ARGES S.R.L. | 67.6M | 78 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SOROCAM SRL | 162M | 79 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.1%
- CA / angajat
- 1.3M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 80.8M
- Profit net
- 7M
- Angajați
- 78
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 80.8M | 7M | 78 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PORT TRANS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PORT TRANS SRL(current)
- Revenue
- 80.8M
- Employees
- 78
- Profit
- 7M
- Rank RO
- #3.232
- DACOREX COM SRL
- Revenue
- 83.4M
- Employees
- 79
- Profit
- 12M
- Rank RO
- #3.832
- CESAL SA
- Revenue
- 86.3M
- Employees
- 82
- Profit
- 4.2M
- Rank RO
- #3.718
- BMI ROMANIA SISTEME DE �NVELITORI S.R.L.
- Revenue
- 113M
- Employees
- 85
- Profit
- -6.9M
- Rank RO
- #2.819
- FIROS SA
- Revenue
- 90.4M
- Employees
- 93
- Profit
- 5.6M
- Rank RO
- #3.563
- EUROCOGEN D�MBOVI�A S.R.L.
- Revenue
- 137M
- Employees
- 67
- Profit
- 5.2M
- Rank RO
- #2.323
- WOPFINGER TRANSPORTBETON SRL
- Revenue
- 127M
- Employees
- 71
- Profit
- -6.2M
- Rank RO
- #2.517
- PATRU MAINI CARPATIA SRL
- Revenue
- 95.4M
- Employees
- 106
- Profit
- 22.2M
- Rank RO
- #3.374
- HASIT ROMANIA SRL
- Revenue
- 107M
- Employees
- 103
- Profit
- 5.3M
- Rank RO
- #3.007
- HIDRO-ARGES S.R.L.
- Revenue
- 67.6M
- Employees
- 78
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #4.709
- SOROCAM SRL
- Revenue
- 162M
- Employees
- 79
- Profit
- 12.6M
- Rank RO
- #1.909
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PORT TRANS SRL(current) | 80.8M | 78 | 7M | #3.232 |
| DACOREX COM SRL | 83.4M | 79 | 12M | #3.832 |
| CESAL SA | 86.3M | 82 | 4.2M | #3.718 |
| BMI ROMANIA SISTEME DE �NVELITORI S.R.L. | 113M | 85 | -6.9M | #2.819 |
| FIROS SA | 90.4M | 93 | 5.6M | #3.563 |
| EUROCOGEN D�MBOVI�A S.R.L. | 137M | 67 | 5.2M | #2.323 |
| WOPFINGER TRANSPORTBETON SRL | 127M | 71 | -6.2M | #2.517 |
| PATRU MAINI CARPATIA SRL | 95.4M | 106 | 22.2M | #3.374 |
| HASIT ROMANIA SRL | 107M | 103 | 5.3M | #3.007 |
| HIDRO-ARGES S.R.L. | 67.6M | 78 | 1.5M | #4.709 |
| SOROCAM SRL | 162M | 79 | 12.6M | #1.909 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PORT TRANS SRL(you) | DACOREX COM SRL | CESAL SA | BMI ROMANIA SISTEME DE �NVELITORI S.R.L. | FIROS SA |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 80.8M | 83.4M | 86.3M | 113M | 90.4M |
| Profit | 7M | 12M | 4.2M | -6.9M | 5.6M |
| Margin | 7,1% | 14,4% | 4,9% | -6,0% | 6,2% |
| Employees | 78 | 79 | 82 | 85 | 93 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PORT TRANS SRL”.