PORKCON S.R.L.
Revenue
717K
2024
Profit
71K
2024
Employees
1
2024
Margin
6,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PORKCON S.R.L. este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 717K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #6.522 la cifra de afaceri, #5.456 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PORKCON S.R.L. este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 717K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #6.522 la cifra de afaceri, #5.456 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SENDY AGROLAND S.R.L. | 1.1M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROVANEX S.R.L. | 1.3M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| D.P.-ROM SRL | 1.2M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| DASCALU AGRO S.R.L. | 1.2M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO PARAISO WEST S.R.L. | 1.2M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| VNK SOUND SRL | 1.2M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MORIS SRL | 1.2M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MOLDOVA FARMING SUD S.R.L. | 1.2M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| TOP FND S.R.L. | 1.2M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROPAUL S.R.L. | 1.2M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.1%
- CA / angajat
- 1.2M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 15%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 717K
- Profit net
- 71K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 717K | 71K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PORKCON S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PORKCON S.R.L.(current)
- Revenue
- 717K
- Employees
- 1
- Profit
- 71K
- Rank RO
- #138.562
- SENDY AGROLAND S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- -279K
- Rank RO
- #144.263
- AGROVANEX S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 132K
- Rank RO
- #129.773
- D.P.-ROM SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 739K
- Rank RO
- #138.705
- DASCALU AGRO S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 77.7K
- Rank RO
- #138.401
- AGRO PARAISO WEST S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- -430K
- Rank RO
- #138.399
- VNK SOUND SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 137K
- Rank RO
- #138.368
- MORIS SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 415K
- Rank RO
- #138.267
- MOLDOVA FARMING SUD S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 641K
- Rank RO
- #138.257
- TOP FND S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 158K
- Rank RO
- #138.257
- AGROPAUL S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 259K
- Rank RO
- #138.220
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PORKCON S.R.L.(current) | 717K | 1 | 71K | #138.562 |
| SENDY AGROLAND S.R.L. | 1.1M | 1 | -279K | #144.263 |
| AGROVANEX S.R.L. | 1.3M | 1 | 132K | #129.773 |
| D.P.-ROM SRL | 1.2M | 1 | 739K | #138.705 |
| DASCALU AGRO S.R.L. | 1.2M | 1 | 77.7K | #138.401 |
| AGRO PARAISO WEST S.R.L. | 1.2M | 1 | -430K | #138.399 |
| VNK SOUND SRL | 1.2M | 1 | 137K | #138.368 |
| MORIS SRL | 1.2M | 1 | 415K | #138.267 |
| MOLDOVA FARMING SUD S.R.L. | 1.2M | 1 | 641K | #138.257 |
| TOP FND S.R.L. | 1.2M | 1 | 158K | #138.257 |
| AGROPAUL S.R.L. | 1.2M | 1 | 259K | #138.220 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PORKCON S.R.L.(you) | SENDY AGROLAND S.R.L. | AGROVANEX S.R.L. | D.P.-ROM SRL | DASCALU AGRO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 717K | 1.1M | 1.3M | 1.2M | 1.2M |
| Profit | 71K | -279K | 132K | 739K | 77.7K |
| Margin | 6,1% | -25,4% | 10,3% | 63,5% | 6,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PORKCON S.R.L.”.