POPE�TI DENT SRL
Revenue
1.8M
2024
Profit
307K
2024
Employees
5
2024
Margin
16,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
POPE�TI DENT SRL este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Sănătate (România), compania este #2.316 la cifra de afaceri, #4.817 la profit, #2.440 la număr angajați din 32.469 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- POPE�TI DENT SRL este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Sănătate (România), compania este #2.316 la cifra de afaceri, #4.817 la profit, #2.440 la număr angajați din 32.469 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Sănătate (CAEN 86) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1000K lei
- Marjă medie
- 15.6%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
Sănătate (CAEN 86) — 2024
Industry size
32.5B
RON revenue
Total companies
32.469
Total employees
98.239
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ENDEMEDICA SRL | 1.7M | 5 | Sănătate |
| CENTRUL MEDICAL PERSEIDE S.R.L. | 1.6M | 5 | Sănătate |
| DOCTOR STANCIU EMANUELA SRL | 1.8M | 5 | Sănătate |
| CLINICA TUDORA SRL | 1.8M | 5 | Sănătate |
| CENTRUL MEDICAL DE DIAGNOSTIC SI TRATAMENT HUMANITAS SRL | 1.8M | 5 | Sănătate |
| DR. TEO DENTAL CLINIC S.R.L. | 1.8M | 5 | Sănătate |
| CENTRUL MEDICO-PSIHOLOGIC PSIHOMEDICA S.R.L. | 1.8M | 5 | Sănătate |
| MEDEXPRESS SOLUTIONS S.R.L. | 1.8M | 5 | Sănătate |
| DR. VASILIU CAMELIA - MEDIC DENTIST SRL | 1.8M | 5 | Sănătate |
| HOPE MEDICALPOP S.R.L. | 1.8M | 5 | Sănătate |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 86)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 16.9%
- CA / angajat
- 364K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 307K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 307K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la POPE�TI DENT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- POPE�TI DENT SRL(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 307K
- Rank RO
- #102.303
- ENDEMEDICA SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 307K
- Rank RO
- #109.566
- CENTRUL MEDICAL PERSEIDE S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 177K
- Rank RO
- #112.032
- DOCTOR STANCIU EMANUELA SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 466K
- Rank RO
- #102.317
- CLINICA TUDORA SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 211K
- Rank RO
- #102.539
- CENTRUL MEDICAL DE DIAGNOSTIC SI TRATAMENT HUMANITAS SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 327K
- Rank RO
- #102.591
- DR. TEO DENTAL CLINIC S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #102.888
- CENTRUL MEDICO-PSIHOLOGIC PSIHOMEDICA S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 279K
- Rank RO
- #103.030
- MEDEXPRESS SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #101.535
- DR. VASILIU CAMELIA - MEDIC DENTIST SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 749K
- Rank RO
- #101.439
- HOPE MEDICALPOP S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 550K
- Rank RO
- #103.331
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| POPE�TI DENT SRL(current) | 1.8M | 5 | 307K | #102.303 |
| ENDEMEDICA SRL | 1.7M | 5 | 307K | #109.566 |
| CENTRUL MEDICAL PERSEIDE S.R.L. | 1.6M | 5 | 177K | #112.032 |
| DOCTOR STANCIU EMANUELA SRL | 1.8M | 5 | 466K | #102.317 |
| CLINICA TUDORA SRL | 1.8M | 5 | 211K | #102.539 |
| CENTRUL MEDICAL DE DIAGNOSTIC SI TRATAMENT HUMANITAS SRL | 1.8M | 5 | 327K | #102.591 |
| DR. TEO DENTAL CLINIC S.R.L. | 1.8M | 5 | 1.2M | #102.888 |
| CENTRUL MEDICO-PSIHOLOGIC PSIHOMEDICA S.R.L. | 1.8M | 5 | 279K | #103.030 |
| MEDEXPRESS SOLUTIONS S.R.L. | 1.8M | 5 | 1.4M | #101.535 |
| DR. VASILIU CAMELIA - MEDIC DENTIST SRL | 1.8M | 5 | 749K | #101.439 |
| HOPE MEDICALPOP S.R.L. | 1.8M | 5 | 550K | #103.331 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | POPE�TI DENT SRL(you) | ENDEMEDICA SRL | CENTRUL MEDICAL PERSEIDE S.R.L. | DOCTOR STANCIU EMANUELA SRL | CLINICA TUDORA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 1.7M | 1.6M | 1.8M | 1.8M |
| Profit | 307K | 307K | 177K | 466K | 211K |
| Margin | 16,9% | 18,6% | 11,1% | 25,6% | 11,6% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “POPE�TI DENT SRL”.