PODGORIA SILVANIA SRL
Revenue
6M
2024
Profit
783K
2024
Employees
18
2024
Margin
12,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PODGORIA SILVANIA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare băuturi, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 6M lei (date 2024). În industria de Fabricare băuturi (România), compania este #89 la cifra de afaceri, #67 la profit, #81 la număr angajați din 906 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PODGORIA SILVANIA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare băuturi, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare băuturi (România), compania este #89 la cifra de afaceri, #67 la profit, #81 la număr angajați din 906 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare băuturi (CAEN 11) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 21.8M lei
- Marjă medie
- 9.4%
- Angajați medie
- 19
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare băuturi (CAEN 11) — 2024
Industry size
19.8B
RON revenue
Total companies
906
Total employees
16.829
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VINUM PARTIUM SRL | 7.9M | 18 | Fabricare băuturi |
| CRAMA OLTERRA S.R.L. | 6.7M | 16 | Fabricare băuturi |
| CUMP�NA SPRINGS S.R.L. | 6.5M | 15 | Fabricare băuturi |
| FABRICA DE BERE BUN� SRL | 7.5M | 17 | Fabricare băuturi |
| OVIDIUS MERCADO SRL | 7.3M | 20 | Fabricare băuturi |
| MONOPOLIS S.A. | 7.8M | 20 | Fabricare băuturi |
| AQUADOR S.R.L. | 5.6M | 23 | Fabricare băuturi |
| DOMENIILE BLAGA SRL | 5.5M | 14 | Fabricare băuturi |
| DOMENIILE BOHOTIN S.R.L. | 10.3M | 18 | Fabricare băuturi |
| APOLLINI COMPANY SRL | 6.8M | 27 | Fabricare băuturi |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 11)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.2%
- CA / angajat
- 357K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6M
- Profit net
- 783K
- Angajați
- 18
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6M | 783K | 18 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PODGORIA SILVANIA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PODGORIA SILVANIA SRL(current)
- Revenue
- 6M
- Employees
- 18
- Profit
- 783K
- Rank RO
- #37.497
- VINUM PARTIUM SRL
- Revenue
- 7.9M
- Employees
- 18
- Profit
- 726K
- Rank RO
- #31.506
- CRAMA OLTERRA S.R.L.
- Revenue
- 6.7M
- Employees
- 16
- Profit
- -450K
- Rank RO
- #36.334
- CUMP�NA SPRINGS S.R.L.
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 849K
- Rank RO
- #36.968
- FABRICA DE BERE BUN� SRL
- Revenue
- 7.5M
- Employees
- 17
- Profit
- 406K
- Rank RO
- #33.038
- OVIDIUS MERCADO SRL
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 20
- Profit
- 147K
- Rank RO
- #33.627
- MONOPOLIS S.A.
- Revenue
- 7.8M
- Employees
- 20
- Profit
- 38K
- Rank RO
- #31.851
- AQUADOR S.R.L.
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #42.028
- DOMENIILE BLAGA SRL
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 14
- Profit
- -880K
- Rank RO
- #42.471
- DOMENIILE BOHOTIN S.R.L.
- Revenue
- 10.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 126K
- Rank RO
- #25.452
- APOLLINI COMPANY SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 27
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #35.795
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PODGORIA SILVANIA SRL(current) | 6M | 18 | 783K | #37.497 |
| VINUM PARTIUM SRL | 7.9M | 18 | 726K | #31.506 |
| CRAMA OLTERRA S.R.L. | 6.7M | 16 | -450K | #36.334 |
| CUMP�NA SPRINGS S.R.L. | 6.5M | 15 | 849K | #36.968 |
| FABRICA DE BERE BUN� SRL | 7.5M | 17 | 406K | #33.038 |
| OVIDIUS MERCADO SRL | 7.3M | 20 | 147K | #33.627 |
| MONOPOLIS S.A. | 7.8M | 20 | 38K | #31.851 |
| AQUADOR S.R.L. | 5.6M | 23 | 1.1M | #42.028 |
| DOMENIILE BLAGA SRL | 5.5M | 14 | -880K | #42.471 |
| DOMENIILE BOHOTIN S.R.L. | 10.3M | 18 | 126K | #25.452 |
| APOLLINI COMPANY SRL | 6.8M | 27 | 1.2M | #35.795 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PODGORIA SILVANIA SRL(you) | VINUM PARTIUM SRL | CRAMA OLTERRA S.R.L. | CUMP�NA SPRINGS S.R.L. | FABRICA DE BERE BUN� SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6M | 7.9M | 6.7M | 6.5M | 7.5M |
| Profit | 783K | 726K | -450K | 849K | 406K |
| Margin | 12,2% | 9,2% | -6,7% | 13,0% | 5,4% |
| Employees | 18 | 18 | 16 | 15 | 17 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PODGORIA SILVANIA SRL”.