Revenue

924K

2024

Profit

470K

2024

Employees

2

2024

Margin

49,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

POD CONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 924K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #3.952 la cifra de afaceri, #2.417 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 49.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
POD CONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 924K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 49.6%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #3.952 la cifra de afaceri, #2.417 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.952 din 28.608 companii

Top 13.8%

Vezi clasamentul

După profit

#2.417 din 28.608 companii

Top 8.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#4.899 din 28.608 companii

Top 17.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri924K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.9× față de media industriei

Marjă profit49.6% vs medie industrie 16.2%

Compania este 3.1× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 3

Compania este 0.7× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CCI LOGISTIC TIN S.R.L.963K2Activități profesionale
DIELECTRA S.R.L.920K2Activități profesionale
GECAD S.R.L.913K2Activități profesionale
PIPING DESIGN DIVISION S.R.L.873K2Activități profesionale
TURBINE ENGINEERING S.R.L.1M2Activități profesionale
WORK&SIMPLY RECRUITMENT S.R.L.949K2Activități profesionale
HIDRO TERM S.R.L.949K2Activități profesionale
ENCONS PLANNING SRL948K2Activități profesionale
PHARMATOR S.R.L.947K2Activități profesionale
ABELOR ENGINEERING S.R.L.950K2Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
49.6%
CA / angajat
474K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 18%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    924K
    Profit net
    470K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la POD CONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPOD CONS S.R.L.(you)CCI LOGISTIC TIN S.R.L.DIELECTRA S.R.L.GECAD S.R.L.PIPING DESIGN DIVISION S.R.L.
Revenue
924K
963K
920K
913K
873K
Profit
470K
164K
398K
136K
-53.9K
Margin
49,6%
17,0%
43,3%
14,9%
-6,2%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “POD CONS S.R.L.”.