POCLITAR CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
300K
2024
Profit
68.4K
2024
Employees
4
2024
Margin
22,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
POCLITAR CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 300K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #20.299 la cifra de afaceri, #15.166 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- POCLITAR CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 300K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #20.299 la cifra de afaceri, #15.166 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CLIVACON S.R.L. | 296K | 4 | Construcții |
| AVE BUILD & REPAIR S.R.L. | 307K | 4 | Construcții |
| BUCOVINA EXPERT CONSTRUCT S.R.L. | 292K | 4 | Construcții |
| BESTARTIFEX S.R.L. | 279K | 4 | Construcții |
| NEW EURODOM F & B SRL | 300K | 4 | Construcții |
| CERAMICA EXPERT S.R.L. | 300K | 4 | Construcții |
| MASTERPLAN SRL | 300K | 4 | Construcții |
| NASTE 77 ALICS SRL | 300K | 4 | Construcții |
| VERTICAL CONSTRUCT DRS S.R.L. | 300K | 4 | Construcții |
| DECAN CONST SRL | 300K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 22.8%
- CA / angajat
- 75K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 33%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 300K
- Profit net
- 68.4K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 300K | 68.4K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la POCLITAR CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- POCLITAR CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 300K
- Employees
- 4
- Profit
- 68.4K
- Rank RO
- #297.505
- CLIVACON S.R.L.
- Revenue
- 296K
- Employees
- 4
- Profit
- 7.7K
- Rank RO
- #305.250
- AVE BUILD & REPAIR S.R.L.
- Revenue
- 307K
- Employees
- 4
- Profit
- 28.9K
- Rank RO
- #293.649
- BUCOVINA EXPERT CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 292K
- Employees
- 4
- Profit
- -7.7K
- Rank RO
- #312.069
- BESTARTIFEX S.R.L.
- Revenue
- 279K
- Employees
- 4
- Profit
- -1.3K
- Rank RO
- #324.108
- NEW EURODOM F & B SRL
- Revenue
- 300K
- Employees
- 4
- Profit
- 65.1K
- Rank RO
- #297.842
- CERAMICA EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 300K
- Employees
- 4
- Profit
- 9.3K
- Rank RO
- #297.857
- MASTERPLAN SRL
- Revenue
- 300K
- Employees
- 4
- Profit
- 29.2K
- Rank RO
- #298.083
- NASTE 77 ALICS SRL
- Revenue
- 300K
- Employees
- 4
- Profit
- 70.5K
- Rank RO
- #298.117
- VERTICAL CONSTRUCT DRS S.R.L.
- Revenue
- 300K
- Employees
- 4
- Profit
- -49.2K
- Rank RO
- #298.255
- DECAN CONST SRL
- Revenue
- 300K
- Employees
- 4
- Profit
- -43.3K
- Rank RO
- #298.417
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| POCLITAR CONSTRUCT S.R.L.(current) | 300K | 4 | 68.4K | #297.505 |
| CLIVACON S.R.L. | 296K | 4 | 7.7K | #305.250 |
| AVE BUILD & REPAIR S.R.L. | 307K | 4 | 28.9K | #293.649 |
| BUCOVINA EXPERT CONSTRUCT S.R.L. | 292K | 4 | -7.7K | #312.069 |
| BESTARTIFEX S.R.L. | 279K | 4 | -1.3K | #324.108 |
| NEW EURODOM F & B SRL | 300K | 4 | 65.1K | #297.842 |
| CERAMICA EXPERT S.R.L. | 300K | 4 | 9.3K | #297.857 |
| MASTERPLAN SRL | 300K | 4 | 29.2K | #298.083 |
| NASTE 77 ALICS SRL | 300K | 4 | 70.5K | #298.117 |
| VERTICAL CONSTRUCT DRS S.R.L. | 300K | 4 | -49.2K | #298.255 |
| DECAN CONST SRL | 300K | 4 | -43.3K | #298.417 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | POCLITAR CONSTRUCT S.R.L.(you) | CLIVACON S.R.L. | AVE BUILD & REPAIR S.R.L. | BUCOVINA EXPERT CONSTRUCT S.R.L. | BESTARTIFEX S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 300K | 296K | 307K | 292K | 279K |
| Profit | 68.4K | 7.7K | 28.9K | -7.7K | -1.3K |
| Margin | 22,8% | 2,6% | 9,4% | -2,6% | -0,5% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “POCLITAR CONSTRUCT S.R.L.”.