Revenue

27.5K

2024

Profit

12.8K

2024

Employees

2024

Margin

46,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PME CLEAN S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 27.5K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.206 la cifra de afaceri, #4.340 la profit, #6.163 la număr angajați din 9.011 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 46.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PME CLEAN S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 27.5K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 46.8%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.206 la cifra de afaceri, #4.340 la profit, #6.163 la număr angajați din 9.011 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#6.206 din 9.011 companii

Top 68.9%

Vezi clasamentul

După profit

#4.340 din 9.011 companii

Top 48.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#6.163 din 9.011 companii

Top 68.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
777K lei
Marjă medie
14.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri27.5K lei vs medie industrie 777K lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit46.8% vs medie industrie 14.2%

Compania este 3.3× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 81) — 2024

Industry size

7B

RON revenue

Total companies

9.011

Total employees

42.829

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MONDOCLARO SRL27.2K1Activități profesionale
DANIEL 89 WASH S.R.L.27.2K1Activități profesionale
ABAIANIT S.R.L.27.8K1Activități profesionale
DRY CLEAN IMPREST S.R.L.26.8K1Activități profesionale
ECO GARDEN MAINTENANCE S.R.L.25.4K1Activități profesionale
DEEP CLEANING SERVICES S.R.L.29.8K1Activități profesionale
TWETTY CLEAN S.R.L.30K1Activități profesionale
OPEN CLEAN S.R.L.30K1Activități profesionale
THE CLEANING FAIRY S.R.L.24.7K1Activități profesionale
HA-RI CLEAN & CONSTRUCT S.R.L.30.7K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
46.8%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 68%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    27.5K
    Profit net
    12.8K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PME CLEAN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPME CLEAN S.R.L.(you)MONDOCLARO SRLDANIEL 89 WASH S.R.L.ABAIANIT S.R.L.DRY CLEAN IMPREST S.R.L.
Revenue
27.5K
27.2K
27.2K
27.8K
26.8K
Profit
12.8K
-4.1K
6.1K
-34.7K
-10.9K
Margin
46,8%
-15,1%
22,3%
-124,8%
-40,5%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PME CLEAN S.R.L.”.