PLC AUTOMATION SRL

CUI 32915770·IT·Sibiu·Founded 2024

Revenue

717K

2024

Profit

214K

2024

Employees

2

2024

Margin

29,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PLC AUTOMATION SRL este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 717K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #5.927 la cifra de afaceri, #11.966 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PLC AUTOMATION SRL este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 717K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.9%.
Poziție în industrie
În industria de IT (România), compania este #5.927 la cifra de afaceri, #11.966 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria IT (CAEN 62) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.927 din 36.296 companii

Top 16.3%

Vezi clasamentul

După profit

#11.966 din 36.296 companii

Top 33.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.940 din 36.296 companii

Top 8.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.8M lei
Marjă medie
14.7%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri717K lei vs medie industrie 1.8M lei

Compania este 0.4× față de media industriei

Marjă profit29.9% vs medie industrie 14.7%

Compania este 2.0× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
29.9%
CA / angajat
358K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 21%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    717K
    Profit net
    214K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PLC AUTOMATION SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPLC AUTOMATION SRL(you)ARCSOFT-RO SRLSMARTSEER SRLMODEX CONSULT S.R.L.ASTRARIZON LABS S.R.L.
Revenue
717K
732K
732K
691K
685K
Profit
214K
-128K
587K
-253K
50.1K
Margin
29,9%
-17,5%
80,3%
-36,6%
7,3%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PLC AUTOMATION SRL”.