PIXEL MEDIA SOFT SRL
Revenue
88.8K
2024
Profit
22.2K
2024
Employees
—
2024
Margin
24,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PIXEL MEDIA SOFT SRL este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 88.8K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #23.864 la cifra de afaceri, #22.678 la profit, #26.590 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PIXEL MEDIA SOFT SRL este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 88.8K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #23.864 la cifra de afaceri, #22.678 la profit, #26.590 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INSOURCE QUEST S.R.L. | 89.6K | 1 | IT |
| CRCTECH SOLUTIONS S.R.L. | 90.1K | 1 | IT |
| SHAKTI S.R.L. | 87.5K | 1 | IT |
| GO RUFUS MODE S.R.L. | 87.2K | 1 | IT |
| L.B. VENTURES S.R.L. | 86.4K | 1 | IT |
| ARESA SMART SOLUTIONS S.R.L. | 85.9K | 1 | IT |
| POSBI S.R.L. | 92.3K | 1 | IT |
| ATEM WIN GROUP S.R.L. | 85K | 1 | IT |
| ECEL DATA S.R.L. | 93.1K | 1 | IT |
| CODE GAZING S.R.L. | 84.7K | 1 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 24.9%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 56%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 88.8K
- Profit net
- 22.2K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 88.8K | 22.2K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PIXEL MEDIA SOFT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PIXEL MEDIA SOFT SRL(current)
- Revenue
- 88.8K
- Employees
- 0
- Profit
- 22.2K
- Rank RO
- #505.744
- INSOURCE QUEST S.R.L.
- Revenue
- 89.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 10.7K
- Rank RO
- #504.665
- CRCTECH SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 90.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 44.2K
- Rank RO
- #503.792
- SHAKTI S.R.L.
- Revenue
- 87.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 37.1K
- Rank RO
- #507.408
- GO RUFUS MODE S.R.L.
- Revenue
- 87.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 23.2K
- Rank RO
- #507.943
- L.B. VENTURES S.R.L.
- Revenue
- 86.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 45.7K
- Rank RO
- #509.140
- ARESA SMART SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 85.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 33.6K
- Rank RO
- #509.846
- POSBI S.R.L.
- Revenue
- 92.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 19.9K
- Rank RO
- #500.792
- ATEM WIN GROUP S.R.L.
- Revenue
- 85K
- Employees
- 1
- Profit
- 27K
- Rank RO
- #511.162
- ECEL DATA S.R.L.
- Revenue
- 93.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 69.9K
- Rank RO
- #499.697
- CODE GAZING S.R.L.
- Revenue
- 84.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 57K
- Rank RO
- #511.452
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PIXEL MEDIA SOFT SRL(current) | 88.8K | 0 | 22.2K | #505.744 |
| INSOURCE QUEST S.R.L. | 89.6K | 1 | 10.7K | #504.665 |
| CRCTECH SOLUTIONS S.R.L. | 90.1K | 1 | 44.2K | #503.792 |
| SHAKTI S.R.L. | 87.5K | 1 | 37.1K | #507.408 |
| GO RUFUS MODE S.R.L. | 87.2K | 1 | 23.2K | #507.943 |
| L.B. VENTURES S.R.L. | 86.4K | 1 | 45.7K | #509.140 |
| ARESA SMART SOLUTIONS S.R.L. | 85.9K | 1 | 33.6K | #509.846 |
| POSBI S.R.L. | 92.3K | 1 | 19.9K | #500.792 |
| ATEM WIN GROUP S.R.L. | 85K | 1 | 27K | #511.162 |
| ECEL DATA S.R.L. | 93.1K | 1 | 69.9K | #499.697 |
| CODE GAZING S.R.L. | 84.7K | 1 | 57K | #511.452 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PIXEL MEDIA SOFT SRL(you) | INSOURCE QUEST S.R.L. | CRCTECH SOLUTIONS S.R.L. | SHAKTI S.R.L. | GO RUFUS MODE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 88.8K | 89.6K | 90.1K | 87.5K | 87.2K |
| Profit | 22.2K | 10.7K | 44.2K | 37.1K | 23.2K |
| Margin | 24,9% | 11,9% | 49,1% | 42,4% | 26,6% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PIXEL MEDIA SOFT SRL”.