PHOENIX INTERMED CONSTRUCTION SRL
Revenue
13.1M
2024
Profit
217K
2024
Employees
38
2024
Margin
1,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PHOENIX INTERMED CONSTRUCTION SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 13.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.590 la cifra de afaceri, #9.034 la profit, #703 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PHOENIX INTERMED CONSTRUCTION SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 13.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.590 la cifra de afaceri, #9.034 la profit, #703 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 5.8× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 10.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| APOLODOR BUSINESS CONSTRUCTION S.R.L. | 12.9M | 39 | Construcții |
| TRILENIUM SRL | 13.2M | 36 | Construcții |
| GEOEDRA ROM SRL | 13M | 40 | Construcții |
| PLASTROM CONSTRUCT INVEST SRL | 14.3M | 38 | Construcții |
| MBG AMBIENT STANDARD S.R.L. | 13.4M | 35 | Construcții |
| ASI CONSTRUCTION CONSULTING S.R.L. | 13.5M | 35 | Construcții |
| UV TEC CONCEPT S.R.L. | 12.3M | 36 | Construcții |
| CONTEAM SRL | 11.2M | 38 | Construcții |
| GAMA BUILDING SOLUTION SRL | 11.7M | 41 | Construcții |
| CASA GRUP SRL | 12.8M | 37 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.7%
- CA / angajat
- 345K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 13.1M
- Profit net
- 217K
- Angajați
- 38
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 13.1M | 217K | 38 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PHOENIX INTERMED CONSTRUCTION SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PHOENIX INTERMED CONSTRUCTION SRL(current)
- Revenue
- 13.1M
- Employees
- 38
- Profit
- 217K
- Rank RO
- #20.806
- APOLODOR BUSINESS CONSTRUCTION S.R.L.
- Revenue
- 12.9M
- Employees
- 39
- Profit
- 755K
- Rank RO
- #21.046
- TRILENIUM SRL
- Revenue
- 13.2M
- Employees
- 36
- Profit
- 316K
- Rank RO
- #20.732
- GEOEDRA ROM SRL
- Revenue
- 13M
- Employees
- 40
- Profit
- 154K
- Rank RO
- #21.003
- PLASTROM CONSTRUCT INVEST SRL
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 38
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #19.338
- MBG AMBIENT STANDARD S.R.L.
- Revenue
- 13.4M
- Employees
- 35
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #20.447
- ASI CONSTRUCTION CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 13.5M
- Employees
- 35
- Profit
- 329K
- Rank RO
- #20.323
- UV TEC CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 12.3M
- Employees
- 36
- Profit
- 3.5M
- Rank RO
- #21.919
- CONTEAM SRL
- Revenue
- 11.2M
- Employees
- 38
- Profit
- 137K
- Rank RO
- #23.790
- GAMA BUILDING SOLUTION SRL
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 41
- Profit
- -2.7M
- Rank RO
- #22.857
- CASA GRUP SRL
- Revenue
- 12.8M
- Employees
- 37
- Profit
- 903K
- Rank RO
- #21.281
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PHOENIX INTERMED CONSTRUCTION SRL(current) | 13.1M | 38 | 217K | #20.806 |
| APOLODOR BUSINESS CONSTRUCTION S.R.L. | 12.9M | 39 | 755K | #21.046 |
| TRILENIUM SRL | 13.2M | 36 | 316K | #20.732 |
| GEOEDRA ROM SRL | 13M | 40 | 154K | #21.003 |
| PLASTROM CONSTRUCT INVEST SRL | 14.3M | 38 | 107K | #19.338 |
| MBG AMBIENT STANDARD S.R.L. | 13.4M | 35 | 3.8M | #20.447 |
| ASI CONSTRUCTION CONSULTING S.R.L. | 13.5M | 35 | 329K | #20.323 |
| UV TEC CONCEPT S.R.L. | 12.3M | 36 | 3.5M | #21.919 |
| CONTEAM SRL | 11.2M | 38 | 137K | #23.790 |
| GAMA BUILDING SOLUTION SRL | 11.7M | 41 | -2.7M | #22.857 |
| CASA GRUP SRL | 12.8M | 37 | 903K | #21.281 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PHOENIX INTERMED CONSTRUCTION SRL(you) | APOLODOR BUSINESS CONSTRUCTION S.R.L. | TRILENIUM SRL | GEOEDRA ROM SRL | PLASTROM CONSTRUCT INVEST SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 13.1M | 12.9M | 13.2M | 13M | 14.3M |
| Profit | 217K | 755K | 316K | 154K | 107K |
| Margin | 1,7% | 5,8% | 2,4% | 1,2% | 0,7% |
| Employees | 38 | 39 | 36 | 40 | 38 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PHOENIX INTERMED CONSTRUCTION SRL”.