PHARMAPLUS SRL
Revenue
76.8M
2024
Profit
1.6M
2024
Employees
88
2024
Margin
2,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PHARMAPLUS SRL este o companie mare din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 76.8M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #294 la cifra de afaceri, #853 la profit, #283 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PHARMAPLUS SRL este o companie mare din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 76.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #294 la cifra de afaceri, #853 la profit, #283 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 25.7× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 27.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BRICK DEPOT SRL | 75.6M | 90 | Comerț cu amănuntul |
| OCEANIA S.R.L. | 76.7M | 94 | Comerț cu amănuntul |
| VITALOGY SRL | 83.8M | 88 | Comerț cu amănuntul |
| DANIOFAN IMPEX S.R.L. | 80.2M | 83 | Comerț cu amănuntul |
| "ATAPLAST" IMPEX SRL | 74.5M | 81 | Comerț cu amănuntul |
| PREMIUM PARFUM S.R.L. | 73.3M | 94 | Comerț cu amănuntul |
| SABCO-S SRL | 68.7M | 87 | Comerț cu amănuntul |
| ENESCU SRL | 75.5M | 79 | Comerț cu amănuntul |
| LARA FARM SRL | 85.7M | 85 | Comerț cu amănuntul |
| RAC 74 IMPEX SRL | 80.4M | 79 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.1%
- CA / angajat
- 874K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 76.8M
- Profit net
- 1.6M
- Angajați
- 88
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 76.8M | 1.6M | 88 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PHARMAPLUS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PHARMAPLUS SRL(current)
- Revenue
- 76.8M
- Employees
- 88
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #4.164
- BRICK DEPOT SRL
- Revenue
- 75.6M
- Employees
- 90
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #4.219
- OCEANIA S.R.L.
- Revenue
- 76.7M
- Employees
- 94
- Profit
- 6.3M
- Rank RO
- #4.174
- VITALOGY SRL
- Revenue
- 83.8M
- Employees
- 88
- Profit
- 6.6M
- Rank RO
- #3.812
- DANIOFAN IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 80.2M
- Employees
- 83
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #3.989
- "ATAPLAST" IMPEX SRL
- Revenue
- 74.5M
- Employees
- 81
- Profit
- 3M
- Rank RO
- #4.276
- PREMIUM PARFUM S.R.L.
- Revenue
- 73.3M
- Employees
- 94
- Profit
- 7.7M
- Rank RO
- #4.342
- SABCO-S SRL
- Revenue
- 68.7M
- Employees
- 87
- Profit
- 715K
- Rank RO
- #4.641
- ENESCU SRL
- Revenue
- 75.5M
- Employees
- 79
- Profit
- 8.6M
- Rank RO
- #4.226
- LARA FARM SRL
- Revenue
- 85.7M
- Employees
- 85
- Profit
- 843K
- Rank RO
- #3.739
- RAC 74 IMPEX SRL
- Revenue
- 80.4M
- Employees
- 79
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #3.980
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PHARMAPLUS SRL(current) | 76.8M | 88 | 1.6M | #4.164 |
| BRICK DEPOT SRL | 75.6M | 90 | 1.6M | #4.219 |
| OCEANIA S.R.L. | 76.7M | 94 | 6.3M | #4.174 |
| VITALOGY SRL | 83.8M | 88 | 6.6M | #3.812 |
| DANIOFAN IMPEX S.R.L. | 80.2M | 83 | 1.8M | #3.989 |
| "ATAPLAST" IMPEX SRL | 74.5M | 81 | 3M | #4.276 |
| PREMIUM PARFUM S.R.L. | 73.3M | 94 | 7.7M | #4.342 |
| SABCO-S SRL | 68.7M | 87 | 715K | #4.641 |
| ENESCU SRL | 75.5M | 79 | 8.6M | #4.226 |
| LARA FARM SRL | 85.7M | 85 | 843K | #3.739 |
| RAC 74 IMPEX SRL | 80.4M | 79 | 2.2M | #3.980 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PHARMAPLUS SRL(you) | BRICK DEPOT SRL | OCEANIA S.R.L. | VITALOGY SRL | DANIOFAN IMPEX S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 76.8M | 75.6M | 76.7M | 83.8M | 80.2M |
| Profit | 1.6M | 1.6M | 6.3M | 6.6M | 1.8M |
| Margin | 2,1% | 2,1% | 8,2% | 7,9% | 2,3% |
| Employees | 88 | 90 | 94 | 88 | 83 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PHARMAPLUS SRL”.