PHARMA PLUS SRL
Revenue
13.7M
2024
Profit
701K
2024
Employees
12
2024
Margin
4,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PHARMA PLUS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 13.7M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #1.650 la cifra de afaceri, #2.532 la profit, #3.461 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PHARMA PLUS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 13.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #1.650 la cifra de afaceri, #2.532 la profit, #3.461 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 4.6× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 3.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MEDPLASTIK TEHNOLOGY SRL | 13.5M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| SUN IMPEX S.R.L. | 15.8M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| HELLICONIA SRL | 16M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| SOCIETATEA DE SERVICII SI COMERT ORSAM S.R.L. | 15.3M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| HALIFAX IMPEX SRL | 15.3M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| DELGASTRO SRL | 15.3M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| KOVACS & HEGYES SRL | 15.4M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| CHAMOMILLAE FARM SRL | 15M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| ORLANDEA SRL | 14.7M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| TNS PETROL COMPANY SRL | 15.7M | 14 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.6%
- CA / angajat
- 1.3M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 13.7M
- Profit net
- 701K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 13.7M | 701K | 12 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PHARMA PLUS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PHARMA PLUS SRL(current)
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 701K
- Rank RO
- #18.333
- MEDPLASTIK TEHNOLOGY SRL
- Revenue
- 13.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 29.1K
- Rank RO
- #20.338
- SUN IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 15.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 373K
- Rank RO
- #17.699
- HELLICONIA SRL
- Revenue
- 16M
- Employees
- 11
- Profit
- 406K
- Rank RO
- #17.581
- SOCIETATEA DE SERVICII SI COMERT ORSAM S.R.L.
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 323K
- Rank RO
- #18.272
- HALIFAX IMPEX SRL
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #18.267
- DELGASTRO SRL
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #18.208
- KOVACS & HEGYES SRL
- Revenue
- 15.4M
- Employees
- 12
- Profit
- 443K
- Rank RO
- #18.151
- CHAMOMILLAE FARM SRL
- Revenue
- 15M
- Employees
- 12
- Profit
- 577K
- Rank RO
- #18.573
- ORLANDEA SRL
- Revenue
- 14.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #18.885
- TNS PETROL COMPANY SRL
- Revenue
- 15.7M
- Employees
- 14
- Profit
- 562K
- Rank RO
- #17.851
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PHARMA PLUS SRL(current) | 13.7M | 12 | 701K | #18.333 |
| MEDPLASTIK TEHNOLOGY SRL | 13.5M | 12 | 29.1K | #20.338 |
| SUN IMPEX S.R.L. | 15.8M | 13 | 373K | #17.699 |
| HELLICONIA SRL | 16M | 11 | 406K | #17.581 |
| SOCIETATEA DE SERVICII SI COMERT ORSAM S.R.L. | 15.3M | 12 | 323K | #18.272 |
| HALIFAX IMPEX SRL | 15.3M | 12 | 1.2M | #18.267 |
| DELGASTRO SRL | 15.3M | 12 | 1.6M | #18.208 |
| KOVACS & HEGYES SRL | 15.4M | 12 | 443K | #18.151 |
| CHAMOMILLAE FARM SRL | 15M | 12 | 577K | #18.573 |
| ORLANDEA SRL | 14.7M | 12 | 1.4M | #18.885 |
| TNS PETROL COMPANY SRL | 15.7M | 14 | 562K | #17.851 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PHARMA PLUS SRL(you) | MEDPLASTIK TEHNOLOGY SRL | SUN IMPEX S.R.L. | HELLICONIA SRL | SOCIETATEA DE SERVICII SI COMERT ORSAM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 13.7M | 13.5M | 15.8M | 16M | 15.3M |
| Profit | 701K | 29.1K | 373K | 406K | 323K |
| Margin | 4,6% | 0,2% | 2,4% | 2,5% | 2,1% |
| Employees | 12 | 12 | 13 | 11 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PHARMA PLUS SRL”.