PETROMIT SERV S.R.L.
Revenue
1.5M
2024
Profit
-518K
2024
Employees
8
2024
Margin
-34,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PETROMIT SERV S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.423 la cifra de afaceri, #39.307 la profit, #3.407 la număr angajați din 39.568 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PETROMIT SERV S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -34.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #5.423 la cifra de afaceri, #39.307 la profit, #3.407 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este -3.1× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RETE-EL SRL | 1.5M | 8 | Construcții |
| ADRY & VASY CONSTRUCT SRL | 1.7M | 8 | Construcții |
| F.D.I. GRUP PROIECT SRL | 1.5M | 8 | Construcții |
| LGL INSTAL ELECTRIC S.R.L. | 1.5M | 8 | Construcții |
| ERGOLOGIC CONTROLS SRL | 1.5M | 8 | Construcții |
| DANIMO GRUP SRL | 1.5M | 8 | Construcții |
| M.T.H. MONTAJ SRL | 1.5M | 8 | Construcții |
| COFISNEW PLAST SRL | 1.5M | 8 | Construcții |
| STEEL CONSTRUCTOR SRL | 1.5M | 8 | Construcții |
| BIAL INSTAL GRUP SRL | 1.5M | 8 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -34.5%
- CA / angajat
- 187K
- Scor risc (0–100)
- 67
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- -518K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | -518K | 8 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PETROMIT SERV S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PETROMIT SERV S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 8
- Profit
- -518K
- Rank RO
- #117.122
- RETE-EL SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 8
- Profit
- 146K
- Rank RO
- #119.605
- ADRY & VASY CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 161K
- Rank RO
- #109.598
- F.D.I. GRUP PROIECT SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 8
- Profit
- -132K
- Rank RO
- #117.198
- LGL INSTAL ELECTRIC S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 8
- Profit
- -22K
- Rank RO
- #117.240
- ERGOLOGIC CONTROLS SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 8
- Profit
- 168K
- Rank RO
- #117.383
- DANIMO GRUP SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 8
- Profit
- 638K
- Rank RO
- #118.070
- M.T.H. MONTAJ SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 8
- Profit
- -56.7K
- Rank RO
- #116.003
- COFISNEW PLAST SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 8
- Profit
- 2.2K
- Rank RO
- #115.915
- STEEL CONSTRUCTOR SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 8
- Profit
- -71.9K
- Rank RO
- #115.592
- BIAL INSTAL GRUP SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 8
- Profit
- -95.8K
- Rank RO
- #115.534
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PETROMIT SERV S.R.L.(current) | 1.5M | 8 | -518K | #117.122 |
| RETE-EL SRL | 1.5M | 8 | 146K | #119.605 |
| ADRY & VASY CONSTRUCT SRL | 1.7M | 8 | 161K | #109.598 |
| F.D.I. GRUP PROIECT SRL | 1.5M | 8 | -132K | #117.198 |
| LGL INSTAL ELECTRIC S.R.L. | 1.5M | 8 | -22K | #117.240 |
| ERGOLOGIC CONTROLS SRL | 1.5M | 8 | 168K | #117.383 |
| DANIMO GRUP SRL | 1.5M | 8 | 638K | #118.070 |
| M.T.H. MONTAJ SRL | 1.5M | 8 | -56.7K | #116.003 |
| COFISNEW PLAST SRL | 1.5M | 8 | 2.2K | #115.915 |
| STEEL CONSTRUCTOR SRL | 1.5M | 8 | -71.9K | #115.592 |
| BIAL INSTAL GRUP SRL | 1.5M | 8 | -95.8K | #115.534 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PETROMIT SERV S.R.L.(you) | RETE-EL SRL | ADRY & VASY CONSTRUCT SRL | F.D.I. GRUP PROIECT SRL | LGL INSTAL ELECTRIC S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 1.5M | 1.7M | 1.5M | 1.5M |
| Profit | -518K | 146K | 161K | -132K | -22K |
| Margin | -34,5% | 10,1% | 9,8% | -8,8% | -1,5% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PETROMIT SERV S.R.L.”.