PETMIL PRODCOM SRL
Revenue
1.3M
2024
Profit
49.9K
2024
Employees
1
2024
Margin
3,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PETMIL PRODCOM SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.791 la cifra de afaceri, #6.449 la profit, #10.029 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PETMIL PRODCOM SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.791 la cifra de afaceri, #6.449 la profit, #10.029 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TURIN AUTO RULATE S.R.L. | 1.3M | 1 | Comerț en-gros |
| COTA RL AUTOMOBILE S.R.L. | 1.3M | 1 | Comerț en-gros |
| VESNA REFURBISHING SRL | 1.3M | 1 | Comerț en-gros |
| A&T CARS S.R.L. | 1.3M | 1 | Comerț en-gros |
| XMOTORS TRANSILVANIA S.R.L. | 1.3M | 1 | Comerț en-gros |
| VARIBERICAR S.R.L. | 1.2M | 1 | Comerț en-gros |
| CRONOLIMIT SRL | 1.4M | 1 | Comerț en-gros |
| LUX AUTOMOTOR S.R.L. | 1.2M | 1 | Comerț en-gros |
| GEOLIVIA AUTOSERV S.R.L. | 1.4M | 1 | Comerț en-gros |
| SUPERB AUTO IMPORT S.R.L. | 1.2M | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.8%
- CA / angajat
- 1.3M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.3M
- Profit net
- 49.9K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.3M | 49.9K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PETMIL PRODCOM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PETMIL PRODCOM SRL(current)
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 49.9K
- Rank RO
- #128.632
- TURIN AUTO RULATE S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- -5.6K
- Rank RO
- #128.531
- COTA RL AUTOMOBILE S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- -24.1K
- Rank RO
- #127.759
- VESNA REFURBISHING SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 948K
- Rank RO
- #129.706
- A&T CARS S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 40.2K
- Rank RO
- #125.941
- XMOTORS TRANSILVANIA S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 34.3K
- Rank RO
- #125.476
- VARIBERICAR S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- -823K
- Rank RO
- #131.926
- CRONOLIMIT SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 315K
- Rank RO
- #124.936
- LUX AUTOMOTOR S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 12.5K
- Rank RO
- #132.763
- GEOLIVIA AUTOSERV S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 285K
- Rank RO
- #124.598
- SUPERB AUTO IMPORT S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 57.3K
- Rank RO
- #134.685
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PETMIL PRODCOM SRL(current) | 1.3M | 1 | 49.9K | #128.632 |
| TURIN AUTO RULATE S.R.L. | 1.3M | 1 | -5.6K | #128.531 |
| COTA RL AUTOMOBILE S.R.L. | 1.3M | 1 | -24.1K | #127.759 |
| VESNA REFURBISHING SRL | 1.3M | 1 | 948K | #129.706 |
| A&T CARS S.R.L. | 1.3M | 1 | 40.2K | #125.941 |
| XMOTORS TRANSILVANIA S.R.L. | 1.3M | 1 | 34.3K | #125.476 |
| VARIBERICAR S.R.L. | 1.2M | 1 | -823K | #131.926 |
| CRONOLIMIT SRL | 1.4M | 1 | 315K | #124.936 |
| LUX AUTOMOTOR S.R.L. | 1.2M | 1 | 12.5K | #132.763 |
| GEOLIVIA AUTOSERV S.R.L. | 1.4M | 1 | 285K | #124.598 |
| SUPERB AUTO IMPORT S.R.L. | 1.2M | 1 | 57.3K | #134.685 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PETMIL PRODCOM SRL(you) | TURIN AUTO RULATE S.R.L. | COTA RL AUTOMOBILE S.R.L. | VESNA REFURBISHING SRL | A&T CARS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.3M | 1.3M | 1.3M | 1.3M | 1.3M |
| Profit | 49.9K | -5.6K | -24.1K | 948K | 40.2K |
| Margin | 3,8% | -0,4% | -1,8% | 74,0% | 3,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PETMIL PRODCOM SRL”.