Revenue

163K

2024

Profit

57.9K

2024

Employees

1

2024

Margin

27,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PETIT NANCY S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 163K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #14.400 la cifra de afaceri, #5.980 la profit, #10.029 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PETIT NANCY S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 163K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.2%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #14.400 la cifra de afaceri, #5.980 la profit, #10.029 la număr angajați din 31.269 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#14.400 din 31.269 companii

Top 46.0%

Vezi clasamentul

După profit

#5.980 din 31.269 companii

Top 19.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#10.029 din 31.269 companii

Top 32.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3.3M lei
Marjă medie
3.7%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri163K lei vs medie industrie 3.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit27.2% vs medie industrie 3.7%

Compania este 7.4× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024

Industry size

102B

RON revenue

Total companies

31.269

Total employees

91.939

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
INTER MOBIL S.R.L.214K1Comerț en-gros
CHILIMOTO SERVICE S.R.L.207K1Comerț en-gros
TOTAL AS SRL223K1Comerț en-gros
MDM AUTOMOTIVE PARTS S.R.L.223K1Comerț en-gros
ED COM AUTO S.R.L.203K1Comerț en-gros
AUTO COIN WASH E671 S.R.L.227K1Comerț en-gros
MBK WASH TECH SRL230K1Comerț en-gros
VARGA MOTORS SRL236K1Comerț en-gros
OMICRON DISTRIBUTION SRL191K1Comerț en-gros
AUTOPRIM SRL190K1Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
27.2%
CA / angajat
213K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 42%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    163K
    Profit net
    57.9K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PETIT NANCY S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPETIT NANCY S.R.L.(you)INTER MOBIL S.R.L.CHILIMOTO SERVICE S.R.L.TOTAL AS SRLMDM AUTOMOTIVE PARTS S.R.L.
Revenue
163K
214K
207K
223K
223K
Profit
57.9K
13.1K
7.6K
170K
-11.5K
Margin
27,2%
6,1%
3,7%
76,2%
-5,2%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PETIT NANCY S.R.L.”.