PETER SM 2012 SRL
Revenue
2.1M
2024
Profit
46.1K
2024
Employees
5
2024
Margin
2,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PETER SM 2012 SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #1.234 la cifra de afaceri, #2.097 la profit, #872 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PETER SM 2012 SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #1.234 la cifra de afaceri, #2.097 la profit, #872 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DELTA LOGISTICS BROKER S.R.L. | 2.2M | 5 | Transport |
| TRANS-VEST S.R.L. | 2.2M | 5 | Transport |
| AMIRAL SPEDITION INTERNATIONAL SRL | 2.2M | 5 | Transport |
| AZL MARKETING SRL | 2.3M | 5 | Transport |
| NELDA DESIGNE SRL | 2M | 5 | Transport |
| SPEEDCAR LOGISTIC SRL | 2M | 5 | Transport |
| VICU TRANS SRL | 2M | 5 | Transport |
| EUROGATE LOGISTICS S.R.L. | 1.9M | 5 | Transport |
| ACHIZITII SERVICII TRANSPORTURI ASTRA S.R.L. | 2.5M | 5 | Transport |
| TINY CRASS SRL | 2.5M | 5 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.1%
- CA / angajat
- 435K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 46.1K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 46.1K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 52)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PETER SM 2012 SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PETER SM 2012 SRL(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 46.1K
- Rank RO
- #89.496
- DELTA LOGISTICS BROKER S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 504K
- Rank RO
- #89.565
- TRANS-VEST S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 256K
- Rank RO
- #88.166
- AMIRAL SPEDITION INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 11.6K
- Rank RO
- #88.020
- AZL MARKETING SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 202K
- Rank RO
- #86.571
- NELDA DESIGNE SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- -472K
- Rank RO
- #95.607
- SPEEDCAR LOGISTIC SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 13.3K
- Rank RO
- #96.428
- VICU TRANS SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 38K
- Rank RO
- #96.555
- EUROGATE LOGISTICS S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 5
- Profit
- 310K
- Rank RO
- #97.722
- ACHIZITII SERVICII TRANSPORTURI ASTRA S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #80.299
- TINY CRASS SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 299K
- Rank RO
- #79.621
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PETER SM 2012 SRL(current) | 2.1M | 5 | 46.1K | #89.496 |
| DELTA LOGISTICS BROKER S.R.L. | 2.2M | 5 | 504K | #89.565 |
| TRANS-VEST S.R.L. | 2.2M | 5 | 256K | #88.166 |
| AMIRAL SPEDITION INTERNATIONAL SRL | 2.2M | 5 | 11.6K | #88.020 |
| AZL MARKETING SRL | 2.3M | 5 | 202K | #86.571 |
| NELDA DESIGNE SRL | 2M | 5 | -472K | #95.607 |
| SPEEDCAR LOGISTIC SRL | 2M | 5 | 13.3K | #96.428 |
| VICU TRANS SRL | 2M | 5 | 38K | #96.555 |
| EUROGATE LOGISTICS S.R.L. | 1.9M | 5 | 310K | #97.722 |
| ACHIZITII SERVICII TRANSPORTURI ASTRA S.R.L. | 2.5M | 5 | 1.2M | #80.299 |
| TINY CRASS SRL | 2.5M | 5 | 299K | #79.621 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PETER SM 2012 SRL(you) | DELTA LOGISTICS BROKER S.R.L. | TRANS-VEST S.R.L. | AMIRAL SPEDITION INTERNATIONAL SRL | AZL MARKETING SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2.2M | 2.2M | 2.2M | 2.3M |
| Profit | 46.1K | 504K | 256K | 11.6K | 202K |
| Margin | 2,1% | 23,2% | 11,6% | 0,5% | 8,9% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PETER SM 2012 SRL”.