PETER CONF TURISM SRL
Revenue
4.2M
2024
Profit
19.9K
2024
Employees
10
2024
Margin
0,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PETER CONF TURISM SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 4.2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #3.498 la cifra de afaceri, #20.761 la profit, #3.069 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PETER CONF TURISM SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 4.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #3.498 la cifra de afaceri, #20.761 la profit, #3.069 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.0× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.1× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| JMT GROUP S.R.L. | 4.3M | 9 | Transport |
| MAVI TRANS 2001 S.R.L. | 4.2M | 10 | Transport |
| BARSAN PAN S.R.L. | 4.2M | 10 | Transport |
| INTERMONTANA SRL | 4.1M | 10 | Transport |
| SEVY TRUCK SERVICE S.R.L. | 4.2M | 10 | Transport |
| KIMALIAND S.R.L. | 4.2M | 10 | Transport |
| TIM-TRANS IMPEX SRL | 4.3M | 10 | Transport |
| KBZ TERMINAL CARGO S.R.L. | 4.1M | 10 | Transport |
| MRW88 MAXARMONY SRL | 4.1M | 10 | Transport |
| MULTIMIXT TRANS S.R.L. | 4.3M | 10 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ COVASNA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.5%
- CA / angajat
- 417K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.2M
- Profit net
- 19.9K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.2M | 19.9K | 10 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PETER CONF TURISM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PETER CONF TURISM SRL(current)
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 19.9K
- Rank RO
- #53.408
- JMT GROUP S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 219K
- Rank RO
- #51.941
- MAVI TRANS 2001 S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 334K
- Rank RO
- #53.055
- BARSAN PAN S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 22.9K
- Rank RO
- #52.961
- INTERMONTANA SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 319K
- Rank RO
- #53.818
- SEVY TRUCK SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 38.4K
- Rank RO
- #52.938
- KIMALIAND S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 10
- Profit
- -199K
- Rank RO
- #52.925
- TIM-TRANS IMPEX SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 10
- Profit
- -8.1K
- Rank RO
- #52.436
- KBZ TERMINAL CARGO S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 10
- Profit
- -77.7K
- Rank RO
- #54.414
- MRW88 MAXARMONY SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 159K
- Rank RO
- #54.500
- MULTIMIXT TRANS S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #52.282
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PETER CONF TURISM SRL(current) | 4.2M | 10 | 19.9K | #53.408 |
| JMT GROUP S.R.L. | 4.3M | 9 | 219K | #51.941 |
| MAVI TRANS 2001 S.R.L. | 4.2M | 10 | 334K | #53.055 |
| BARSAN PAN S.R.L. | 4.2M | 10 | 22.9K | #52.961 |
| INTERMONTANA SRL | 4.1M | 10 | 319K | #53.818 |
| SEVY TRUCK SERVICE S.R.L. | 4.2M | 10 | 38.4K | #52.938 |
| KIMALIAND S.R.L. | 4.2M | 10 | -199K | #52.925 |
| TIM-TRANS IMPEX SRL | 4.3M | 10 | -8.1K | #52.436 |
| KBZ TERMINAL CARGO S.R.L. | 4.1M | 10 | -77.7K | #54.414 |
| MRW88 MAXARMONY SRL | 4.1M | 10 | 159K | #54.500 |
| MULTIMIXT TRANS S.R.L. | 4.3M | 10 | 1.1M | #52.282 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PETER CONF TURISM SRL(you) | JMT GROUP S.R.L. | MAVI TRANS 2001 S.R.L. | BARSAN PAN S.R.L. | INTERMONTANA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.2M | 4.3M | 4.2M | 4.2M | 4.1M |
| Profit | 19.9K | 219K | 334K | 22.9K | 319K |
| Margin | 0,5% | 5,1% | 8,0% | 0,5% | 7,7% |
| Employees | 10 | 9 | 10 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PETER CONF TURISM SRL”.