Revenue

215K

2024

Profit

21.2K

2024

Employees

2024

Margin

9,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PEGASVET SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 215K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.214 la cifra de afaceri, #1.825 la profit, #2.992 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PEGASVET SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 215K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.9%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.214 la cifra de afaceri, #1.825 la profit, #2.992 la număr angajați din 3.673 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.214 din 3.673 companii

Top 60.3%

Vezi clasamentul

După profit

#1.825 din 3.673 companii

Top 49.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.992 din 3.673 companii

Top 81.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
869K lei
Marjă medie
8.4%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri215K lei vs medie industrie 869K lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit9.9% vs medie industrie 8.4%

Compania este 1.2× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 75) — 2024

Industry size

3.2B

RON revenue

Total companies

3.673

Total employees

9.821

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SUB NUCI VET S.R.L.212K1Activități profesionale
DERATIVET SERVICE SRL220K1Activități profesionale
SCURTOMAXVET SRL225K1Activități profesionale
TATAR PETHOTEL & VET SERV SRL234K1Activități profesionale
IRISIM VET S.R.L.235K1Activități profesionale
VISCHIVET S.R.L.240K1Activități profesionale
BIO IMPACT SRL189K1Activități profesionale
MOON VETERINARY S.R.L.215K1Activități profesionale
AGROVET COMPANY SRL215K1Activități profesionale
CABINET MEDICAL VETERINAR DR. GANEA S.R.L.214K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
9.9%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 42%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    215K
    Profit net
    21.2K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PEGASVET SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPEGASVET SRL(you)SUB NUCI VET S.R.L.DERATIVET SERVICE SRLSCURTOMAXVET SRLTATAR PETHOTEL & VET SERV SRL
Revenue
215K
212K
220K
225K
234K
Profit
21.2K
103K
3.2K
644 lei
7.1K
Margin
9,9%
48,3%
1,5%
0,3%
3,0%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PEGASVET SRL”.