PDK AUTOMOBILE S.R.L.
Revenue
313K
2024
Profit
2.8K
2024
Employees
2
2024
Margin
0,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PDK AUTOMOBILE S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 313K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #10.124 la cifra de afaceri, #13.950 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PDK AUTOMOBILE S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 313K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #10.124 la cifra de afaceri, #13.950 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| O.B.D. IMPEX SRL | 379K | 2 | Comerț en-gros |
| COCIS-SANDU SRL | 361K | 2 | Comerț en-gros |
| BUNDI-FLOR SRL | 352K | 2 | Comerț en-gros |
| CONCEPT CARSERV SRL | 349K | 2 | Comerț en-gros |
| AUTO DAN DELIVERY SRL | 348K | 2 | Comerț en-gros |
| LARD AUTO PARTS S.R.L. | 382K | 2 | Comerț en-gros |
| MOBIL SCAN SRL | 382K | 2 | Comerț en-gros |
| UTILITAREXPERT S.R.L. | 382K | 2 | Comerț en-gros |
| AUTOROOTEM S.R.L. | 382K | 2 | Comerț en-gros |
| M.G.M. STANDARD SRL | 382K | 2 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.7%
- CA / angajat
- 191K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 29%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 313K
- Profit net
- 2.8K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 313K | 2.8K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PDK AUTOMOBILE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PDK AUTOMOBILE S.R.L.(current)
- Revenue
- 313K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.8K
- Rank RO
- #264.070
- O.B.D. IMPEX SRL
- Revenue
- 379K
- Employees
- 2
- Profit
- 85.3K
- Rank RO
- #265.217
- COCIS-SANDU SRL
- Revenue
- 361K
- Employees
- 2
- Profit
- -184K
- Rank RO
- #271.777
- BUNDI-FLOR SRL
- Revenue
- 352K
- Employees
- 2
- Profit
- 19.2K
- Rank RO
- #275.097
- CONCEPT CARSERV SRL
- Revenue
- 349K
- Employees
- 2
- Profit
- -79K
- Rank RO
- #276.094
- AUTO DAN DELIVERY SRL
- Revenue
- 348K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.9K
- Rank RO
- #276.584
- LARD AUTO PARTS S.R.L.
- Revenue
- 382K
- Employees
- 2
- Profit
- -62.8K
- Rank RO
- #264.063
- MOBIL SCAN SRL
- Revenue
- 382K
- Employees
- 2
- Profit
- -81K
- Rank RO
- #264.092
- UTILITAREXPERT S.R.L.
- Revenue
- 382K
- Employees
- 2
- Profit
- 183K
- Rank RO
- #263.937
- AUTOROOTEM S.R.L.
- Revenue
- 382K
- Employees
- 2
- Profit
- -237K
- Rank RO
- #264.175
- M.G.M. STANDARD SRL
- Revenue
- 382K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.8K
- Rank RO
- #263.922
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PDK AUTOMOBILE S.R.L.(current) | 313K | 2 | 2.8K | #264.070 |
| O.B.D. IMPEX SRL | 379K | 2 | 85.3K | #265.217 |
| COCIS-SANDU SRL | 361K | 2 | -184K | #271.777 |
| BUNDI-FLOR SRL | 352K | 2 | 19.2K | #275.097 |
| CONCEPT CARSERV SRL | 349K | 2 | -79K | #276.094 |
| AUTO DAN DELIVERY SRL | 348K | 2 | 2.9K | #276.584 |
| LARD AUTO PARTS S.R.L. | 382K | 2 | -62.8K | #264.063 |
| MOBIL SCAN SRL | 382K | 2 | -81K | #264.092 |
| UTILITAREXPERT S.R.L. | 382K | 2 | 183K | #263.937 |
| AUTOROOTEM S.R.L. | 382K | 2 | -237K | #264.175 |
| M.G.M. STANDARD SRL | 382K | 2 | 1.8K | #263.922 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PDK AUTOMOBILE S.R.L.(you) | O.B.D. IMPEX SRL | COCIS-SANDU SRL | BUNDI-FLOR SRL | CONCEPT CARSERV SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 313K | 379K | 361K | 352K | 349K |
| Profit | 2.8K | 85.3K | -184K | 19.2K | -79K |
| Margin | 0,7% | 22,5% | -50,9% | 5,4% | -22,6% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PDK AUTOMOBILE S.R.L.”.