PC SPLAI S.A.
Revenue
774K
2024
Profit
-202K
2024
Employees
13
2024
Margin
-8,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PC SPLAI S.A. este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 774K lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #2.182 la cifra de afaceri, #31.374 la profit, #326 la număr angajați din 32.685 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PC SPLAI S.A. este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 774K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -8.8%).
- Poziție în industrie
- În industria de Imobiliare (România), compania este #2.182 la cifra de afaceri, #31.374 la profit, #326 la număr angajați din 32.685 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 14.5%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este -0.6× față de media industriei
Compania este 9.9× față de media industriei
Industry intelligence
Imobiliare (CAEN 68) — 2024
Industry size
36.4B
RON revenue
Total companies
32.685
Total employees
43.080
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GKS SPECIAL ADVERTISING SRL | 2.4M | 12 | Imobiliare |
| VI MAD MARKETING S.R.L. | 2.4M | 12 | Imobiliare |
| TEO HOLDING SRL | 2.3M | 13 | Imobiliare |
| AMPA SA | 2.3M | 13 | Imobiliare |
| TERRAMAR IMOBILIARE INVEST S.R.L. | 2.4M | 13 | Imobiliare |
| NOVAZIP IMOBCONSTRUCT SRL | 2.4M | 13 | Imobiliare |
| APULUM 94 SRL | 2.3M | 14 | Imobiliare |
| EUROCONTACT SERV IMPEX SRL | 2.1M | 13 | Imobiliare |
| MILSER SRL | 2.1M | 15 | Imobiliare |
| PIA�A PRIM-COM SA | 2.2M | 14 | Imobiliare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 68)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -8.8%
- CA / angajat
- 177K
- Scor risc (0–100)
- 54
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 774K
- Profit net
- -202K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 774K | -202K | 13 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PC SPLAI S.A. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PC SPLAI S.A.(current)
- Revenue
- 774K
- Employees
- 13
- Profit
- -202K
- Rank RO
- #85.305
- GKS SPECIAL ADVERTISING SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 12
- Profit
- -153K
- Rank RO
- #82.981
- VI MAD MARKETING S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 12
- Profit
- -373K
- Rank RO
- #81.482
- TEO HOLDING SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 17.9K
- Rank RO
- #85.487
- AMPA SA
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 2.8K
- Rank RO
- #84.662
- TERRAMAR IMOBILIARE INVEST S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 617K
- Rank RO
- #83.807
- NOVAZIP IMOBCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 572K
- Rank RO
- #82.454
- APULUM 94 SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 427K
- Rank RO
- #84.683
- EUROCONTACT SERV IMPEX SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 13
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #91.391
- MILSER SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 15
- Profit
- 114K
- Rank RO
- #91.917
- PIA�A PRIM-COM SA
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 144K
- Rank RO
- #87.540
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PC SPLAI S.A.(current) | 774K | 13 | -202K | #85.305 |
| GKS SPECIAL ADVERTISING SRL | 2.4M | 12 | -153K | #82.981 |
| VI MAD MARKETING S.R.L. | 2.4M | 12 | -373K | #81.482 |
| TEO HOLDING SRL | 2.3M | 13 | 17.9K | #85.487 |
| AMPA SA | 2.3M | 13 | 2.8K | #84.662 |
| TERRAMAR IMOBILIARE INVEST S.R.L. | 2.4M | 13 | 617K | #83.807 |
| NOVAZIP IMOBCONSTRUCT SRL | 2.4M | 13 | 572K | #82.454 |
| APULUM 94 SRL | 2.3M | 14 | 427K | #84.683 |
| EUROCONTACT SERV IMPEX SRL | 2.1M | 13 | -1.1M | #91.391 |
| MILSER SRL | 2.1M | 15 | 114K | #91.917 |
| PIA�A PRIM-COM SA | 2.2M | 14 | 144K | #87.540 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PC SPLAI S.A.(you) | GKS SPECIAL ADVERTISING SRL | VI MAD MARKETING S.R.L. | TEO HOLDING SRL | AMPA SA |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 774K | 2.4M | 2.4M | 2.3M | 2.3M |
| Profit | -202K | -153K | -373K | 17.9K | 2.8K |
| Margin | -8,8% | -6,4% | -15,4% | 0,8% | 0,1% |
| Employees | 13 | 12 | 12 | 13 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PC SPLAI S.A.”.