PAVING IMPEX S.R.L.
Revenue
2.1M
2024
Profit
44.5K
2024
Employees
8
2024
Margin
2,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PAVING IMPEX S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #612 la cifra de afaceri, #927 la profit, #524 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PAVING IMPEX S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #612 la cifra de afaceri, #927 la profit, #524 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| B.T.A.S. SRL | 2.1M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SIDORA METAL S.R.L. | 2.2M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| TUDORACHI CONCEPT S.R.L. | 1.9M | 7 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| VASP COM SRL | 1.9M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ECOSAT SRL | 2.3M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| G & V POP S.R.L. | 2.3M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SERVIA PREST CONSTRUCT SRL | 2.3M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SATCOM UTIL SRL | 1.6M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SALBERO SRL | 2.1M | 9 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CLESTAR SRL | 2M | 10 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.1%
- CA / angajat
- 262K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 44.5K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 44.5K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PAVING IMPEX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PAVING IMPEX S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 44.5K
- Rank RO
- #92.317
- B.T.A.S. SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 560K
- Rank RO
- #92.939
- SIDORA METAL S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 458K
- Rank RO
- #89.019
- TUDORACHI CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 7
- Profit
- 655K
- Rank RO
- #98.734
- VASP COM SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 8
- Profit
- 67.7K
- Rank RO
- #99.445
- ECOSAT SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 196K
- Rank RO
- #84.510
- G & V POP S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #84.289
- SERVIA PREST CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 170K
- Rank RO
- #84.062
- SATCOM UTIL SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 22.8K
- Rank RO
- #113.063
- SALBERO SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 312K
- Rank RO
- #93.295
- CLESTAR SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 10
- Profit
- 77.3K
- Rank RO
- #96.512
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PAVING IMPEX S.R.L.(current) | 2.1M | 8 | 44.5K | #92.317 |
| B.T.A.S. SRL | 2.1M | 8 | 560K | #92.939 |
| SIDORA METAL S.R.L. | 2.2M | 8 | 458K | #89.019 |
| TUDORACHI CONCEPT S.R.L. | 1.9M | 7 | 655K | #98.734 |
| VASP COM SRL | 1.9M | 8 | 67.7K | #99.445 |
| ECOSAT SRL | 2.3M | 8 | 196K | #84.510 |
| G & V POP S.R.L. | 2.3M | 8 | 1M | #84.289 |
| SERVIA PREST CONSTRUCT SRL | 2.3M | 8 | 170K | #84.062 |
| SATCOM UTIL SRL | 1.6M | 8 | 22.8K | #113.063 |
| SALBERO SRL | 2.1M | 9 | 312K | #93.295 |
| CLESTAR SRL | 2M | 10 | 77.3K | #96.512 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PAVING IMPEX S.R.L.(you) | B.T.A.S. SRL | SIDORA METAL S.R.L. | TUDORACHI CONCEPT S.R.L. | VASP COM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2.1M | 2.2M | 1.9M | 1.9M |
| Profit | 44.5K | 560K | 458K | 655K | 67.7K |
| Margin | 2,1% | 27,0% | 20,9% | 34,2% | 3,6% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 7 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PAVING IMPEX S.R.L.”.