PAVAJE PAVIMENTE SRL
Revenue
1.1M
2024
Profit
-70.6K
2024
Employees
5
2024
Margin
-6,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PAVAJE PAVIMENTE SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #6.881 la cifra de afaceri, #36.662 la profit, #5.341 la număr angajați din 39.568 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PAVAJE PAVIMENTE SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -6.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #6.881 la cifra de afaceri, #36.662 la profit, #5.341 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este -0.6× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SONICAR EXPRES SRL | 1.1M | 5 | Construcții |
| SNIJERS PREST SRL | 999K | 5 | Construcții |
| SANALEX SRL | 985K | 5 | Construcții |
| DTN ENERGY S.R.L. | 1.2M | 5 | Construcții |
| INSERT SISTEM SRL | 1.2M | 5 | Construcții |
| NIA ALEX KLARA CONSTRUCT SRL | 1.2M | 5 | Construcții |
| SIVADUM PREST SRL | 1.2M | 5 | Construcții |
| TAVANE LUX S.R.L. | 1.1M | 5 | Construcții |
| MABUKONFORT S.R.L. | 1.1M | 5 | Construcții |
| SMART DRILLING CONSTRUCT S.R.L. | 1.1M | 5 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -6.6%
- CA / angajat
- 215K
- Scor risc (0–100)
- 53
- Percentil piață (CA)
- Top 16%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1M
- Profit net
- -70.6K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1M | -70.6K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PAVAJE PAVIMENTE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PAVAJE PAVIMENTE SRL(current)
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- -70.6K
- Rank RO
- #146.068
- SONICAR EXPRES SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- -384K
- Rank RO
- #147.726
- SNIJERS PREST SRL
- Revenue
- 999K
- Employees
- 5
- Profit
- 89.9K
- Rank RO
- #153.124
- SANALEX SRL
- Revenue
- 985K
- Employees
- 5
- Profit
- 41.2K
- Rank RO
- #154.579
- DTN ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 342K
- Rank RO
- #135.480
- INSERT SISTEM SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 22.5K
- Rank RO
- #135.264
- NIA ALEX KLARA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 9.6K
- Rank RO
- #133.751
- SIVADUM PREST SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 203K
- Rank RO
- #133.533
- TAVANE LUX S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 62.6K
- Rank RO
- #145.994
- MABUKONFORT S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- -64.6K
- Rank RO
- #145.762
- SMART DRILLING CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- -107K
- Rank RO
- #145.702
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PAVAJE PAVIMENTE SRL(current) | 1.1M | 5 | -70.6K | #146.068 |
| SONICAR EXPRES SRL | 1.1M | 5 | -384K | #147.726 |
| SNIJERS PREST SRL | 999K | 5 | 89.9K | #153.124 |
| SANALEX SRL | 985K | 5 | 41.2K | #154.579 |
| DTN ENERGY S.R.L. | 1.2M | 5 | 342K | #135.480 |
| INSERT SISTEM SRL | 1.2M | 5 | 22.5K | #135.264 |
| NIA ALEX KLARA CONSTRUCT SRL | 1.2M | 5 | 9.6K | #133.751 |
| SIVADUM PREST SRL | 1.2M | 5 | 203K | #133.533 |
| TAVANE LUX S.R.L. | 1.1M | 5 | 62.6K | #145.994 |
| MABUKONFORT S.R.L. | 1.1M | 5 | -64.6K | #145.762 |
| SMART DRILLING CONSTRUCT S.R.L. | 1.1M | 5 | -107K | #145.702 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PAVAJE PAVIMENTE SRL(you) | SONICAR EXPRES SRL | SNIJERS PREST SRL | SANALEX SRL | DTN ENERGY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1M | 1.1M | 999K | 985K | 1.2M |
| Profit | -70.6K | -384K | 89.9K | 41.2K | 342K |
| Margin | -6,6% | -36,4% | 9,0% | 4,2% | 28,4% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PAVAJE PAVIMENTE SRL”.