PAU-YLE TRANS SRL
Revenue
396K
2024
Profit
22.4K
2024
Employees
4
2024
Margin
5,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PAU-YLE TRANS SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 396K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #17.944 la cifra de afaceri, #20.093 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PAU-YLE TRANS SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 396K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #17.944 la cifra de afaceri, #20.093 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| UNIC ONCIU S.R.L. | 408K | 4 | Construcții |
| ORSECA INTEX S.R.L. | 392K | 4 | Construcții |
| EDIL FLU�AR S.R.L. | 388K | 4 | Construcții |
| VASI HAV CONSTRUCT S.R.L. | 458K | 4 | Construcții |
| C.V. GENERAL CONSTRUCT SERVICE S.R.L. | 375K | 4 | Construcții |
| VASARD EDIFICE SRL | 371K | 4 | Construcții |
| GOOD SERV CONSTRUCT S.R.L. | 365K | 4 | Construcții |
| CRETU ASPECT S.R.L. | 417K | 4 | Construcții |
| ASCON S.R.L. | 416K | 4 | Construcții |
| ESENTIAL CONSTRUCT TEAM S.R.L. | 416K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.4%
- CA / angajat
- 104K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 396K
- Profit net
- 22.4K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 396K | 22.4K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PAU-YLE TRANS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PAU-YLE TRANS SRL(current)
- Revenue
- 396K
- Employees
- 4
- Profit
- 22.4K
- Rank RO
- #252.728
- UNIC ONCIU S.R.L.
- Revenue
- 408K
- Employees
- 4
- Profit
- -287K
- Rank RO
- #255.570
- ORSECA INTEX S.R.L.
- Revenue
- 392K
- Employees
- 4
- Profit
- 42.8K
- Rank RO
- #260.552
- EDIL FLU�AR S.R.L.
- Revenue
- 388K
- Employees
- 4
- Profit
- 6.8K
- Rank RO
- #261.985
- VASI HAV CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 458K
- Employees
- 4
- Profit
- -15.2K
- Rank RO
- #240.215
- C.V. GENERAL CONSTRUCT SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 375K
- Employees
- 4
- Profit
- 48.4K
- Rank RO
- #266.727
- VASARD EDIFICE SRL
- Revenue
- 371K
- Employees
- 4
- Profit
- 91K
- Rank RO
- #268.037
- GOOD SERV CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 365K
- Employees
- 4
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #270.314
- CRETU ASPECT S.R.L.
- Revenue
- 417K
- Employees
- 4
- Profit
- 7.4K
- Rank RO
- #252.732
- ASCON S.R.L.
- Revenue
- 416K
- Employees
- 4
- Profit
- 28.8K
- Rank RO
- #252.747
- ESENTIAL CONSTRUCT TEAM S.R.L.
- Revenue
- 416K
- Employees
- 4
- Profit
- 15.3K
- Rank RO
- #252.767
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PAU-YLE TRANS SRL(current) | 396K | 4 | 22.4K | #252.728 |
| UNIC ONCIU S.R.L. | 408K | 4 | -287K | #255.570 |
| ORSECA INTEX S.R.L. | 392K | 4 | 42.8K | #260.552 |
| EDIL FLU�AR S.R.L. | 388K | 4 | 6.8K | #261.985 |
| VASI HAV CONSTRUCT S.R.L. | 458K | 4 | -15.2K | #240.215 |
| C.V. GENERAL CONSTRUCT SERVICE S.R.L. | 375K | 4 | 48.4K | #266.727 |
| VASARD EDIFICE SRL | 371K | 4 | 91K | #268.037 |
| GOOD SERV CONSTRUCT S.R.L. | 365K | 4 | 115K | #270.314 |
| CRETU ASPECT S.R.L. | 417K | 4 | 7.4K | #252.732 |
| ASCON S.R.L. | 416K | 4 | 28.8K | #252.747 |
| ESENTIAL CONSTRUCT TEAM S.R.L. | 416K | 4 | 15.3K | #252.767 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PAU-YLE TRANS SRL(you) | UNIC ONCIU S.R.L. | ORSECA INTEX S.R.L. | EDIL FLU�AR S.R.L. | VASI HAV CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 396K | 408K | 392K | 388K | 458K |
| Profit | 22.4K | -287K | 42.8K | 6.8K | -15.2K |
| Margin | 5,4% | -70,5% | 10,9% | 1,8% | -3,3% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PAU-YLE TRANS SRL”.