PARVET CONSULT SRL
Revenue
321K
2024
Profit
288K
2024
Employees
2
2024
Margin
54,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PARVET CONSULT SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 321K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #937 la cifra de afaceri, #197 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 54.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PARVET CONSULT SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 321K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 54.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #937 la cifra de afaceri, #197 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 6.5× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SPORT VET SRL | 561K | 2 | Activități profesionale |
| WE CARE COMPANY SRL | 527K | 2 | Activități profesionale |
| ASSISI VETERINARY SRL | 526K | 2 | Activități profesionale |
| LABUTE FERICITE VET S.R.L. | 526K | 2 | Activități profesionale |
| ZOOHELPVET S.R.L. | 527K | 2 | Activități profesionale |
| BLUE FARM VET SRL | 526K | 2 | Activități profesionale |
| EMIL VET S.R.L. | 529K | 2 | Activități profesionale |
| CMV RADU BUNEANU SRL | 524K | 2 | Activități profesionale |
| SASHA VET CARE S.R.L. | 532K | 2 | Activități profesionale |
| SMOVIC VET SRL | 532K | 2 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 54.7%
- CA / angajat
- 263K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 25%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 321K
- Profit net
- 288K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 321K | 288K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 75)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PARVET CONSULT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PARVET CONSULT SRL(current)
- Revenue
- 321K
- Employees
- 2
- Profit
- 288K
- Rank RO
- #222.480
- SPORT VET SRL
- Revenue
- 561K
- Employees
- 2
- Profit
- 20.3K
- Rank RO
- #214.964
- WE CARE COMPANY SRL
- Revenue
- 527K
- Employees
- 2
- Profit
- 54.6K
- Rank RO
- #222.510
- ASSISI VETERINARY SRL
- Revenue
- 526K
- Employees
- 2
- Profit
- 87.3K
- Rank RO
- #222.552
- LABUTE FERICITE VET S.R.L.
- Revenue
- 526K
- Employees
- 2
- Profit
- 28K
- Rank RO
- #222.555
- ZOOHELPVET S.R.L.
- Revenue
- 527K
- Employees
- 2
- Profit
- 180K
- Rank RO
- #222.427
- BLUE FARM VET SRL
- Revenue
- 526K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #222.722
- EMIL VET S.R.L.
- Revenue
- 529K
- Employees
- 2
- Profit
- 40K
- Rank RO
- #222.033
- CMV RADU BUNEANU SRL
- Revenue
- 524K
- Employees
- 2
- Profit
- 100K
- Rank RO
- #222.985
- SASHA VET CARE S.R.L.
- Revenue
- 532K
- Employees
- 2
- Profit
- 8.8K
- Rank RO
- #221.372
- SMOVIC VET SRL
- Revenue
- 532K
- Employees
- 2
- Profit
- -18.4K
- Rank RO
- #221.355
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PARVET CONSULT SRL(current) | 321K | 2 | 288K | #222.480 |
| SPORT VET SRL | 561K | 2 | 20.3K | #214.964 |
| WE CARE COMPANY SRL | 527K | 2 | 54.6K | #222.510 |
| ASSISI VETERINARY SRL | 526K | 2 | 87.3K | #222.552 |
| LABUTE FERICITE VET S.R.L. | 526K | 2 | 28K | #222.555 |
| ZOOHELPVET S.R.L. | 527K | 2 | 180K | #222.427 |
| BLUE FARM VET SRL | 526K | 2 | 2.1K | #222.722 |
| EMIL VET S.R.L. | 529K | 2 | 40K | #222.033 |
| CMV RADU BUNEANU SRL | 524K | 2 | 100K | #222.985 |
| SASHA VET CARE S.R.L. | 532K | 2 | 8.8K | #221.372 |
| SMOVIC VET SRL | 532K | 2 | -18.4K | #221.355 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PARVET CONSULT SRL(you) | SPORT VET SRL | WE CARE COMPANY SRL | ASSISI VETERINARY SRL | LABUTE FERICITE VET S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 321K | 561K | 527K | 526K | 526K |
| Profit | 288K | 20.3K | 54.6K | 87.3K | 28K |
| Margin | 54,7% | 3,6% | 10,4% | 16,6% | 5,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PARVET CONSULT SRL”.