PARPLAST S.A.

CUI 2954610·Alte industrii de fabricație·Bihor·Founded 2024

Revenue

0 lei

2024

Profit

51.6K

2024

Employees

3

2024

Margin

20,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PARPLAST S.A. este o companie din sectorul Alte industrii de fabricație, cu sediul în BIHOR (date 2024). În industria de Alte industrii de fabricație (România), compania este #1.430 la cifra de afaceri, #1.039 la profit, #683 la număr angajați din 4.647 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PARPLAST S.A. este o companie din sectorul Alte industrii de fabricație, cu sediul în BIHOR (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.8%.
Poziție în industrie
În industria de Alte industrii de fabricație (România), compania este #1.430 la cifra de afaceri, #1.039 la profit, #683 la număr angajați din 4.647 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Alte industrii de fabricație (CAEN 32) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.430 din 4.647 companii

Top 30.8%

Vezi clasamentul

După profit

#1.039 din 4.647 companii

Top 22.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#683 din 4.647 companii

Top 14.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.1M lei
Marjă medie
10.7%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Marjă profit20.8% vs medie industrie 10.7%

Compania este 1.9× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 4

Compania este 0.8× față de media industriei

Industry intelligence

Alte industrii de fabricație (CAEN 32) — 2024

Industry size

5B

RON revenue

Total companies

4.647

Total employees

16.937

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ORAL VISION LAB S.R.L.219K3Alte industrii de fabricație
DENTEXPERT SRL244K3Alte industrii de fabricație
PETRUS SRL251K3Alte industrii de fabricație
DENTAL MUSIC S.R.L.254K3Alte industrii de fabricație
BMM TRANSPADENT S.R.L.254K3Alte industrii de fabricație
DELTA SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC�256K3Alte industrii de fabricație
CODY ART SRL240K3Alte industrii de fabricație
DENTAL LOTUS S.R.L.207K3Alte industrii de fabricație
FABRICA DE Z�MBETE CULDA S.R.L.240K3Alte industrii de fabricație
IANIS-MIH TRANS S.R.L.239K3Alte industrii de fabricație

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
20.8%
CA / angajat
82.6K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 39%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    0 lei
    Profit net
    51.6K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PARPLAST S.A. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPARPLAST S.A.(you)ORAL VISION LAB S.R.L.DENTEXPERT SRLPETRUS SRLDENTAL MUSIC S.R.L.
Revenue
0 lei
219K
244K
251K
254K
Profit
51.6K
4.3K
1.7K
-8.6K
85K
Margin
20,8%
2,0%
0,7%
-3,4%
33,5%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PARPLAST S.A.”.