PARDOSELI OTTO GROUP S.R.L.

CUI 42383670·Construcții·Dolj·Founded 2024

Revenue

3.2M

2024

Profit

797K

2024

Employees

10

2024

Margin

24,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PARDOSELI OTTO GROUP S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 3.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.183 la cifra de afaceri, #815 la profit, #1.052 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PARDOSELI OTTO GROUP S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 3.2M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.6%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #1.183 la cifra de afaceri, #815 la profit, #1.052 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.183 din 5.424 companii

Top 21.8%

Vezi clasamentul

După profit

#815 din 5.424 companii

Top 15.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.052 din 5.424 companii

Top 19.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri3.2M lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit24.6% vs medie industrie 7.1%

Compania este 3.5× față de media industriei

Angajați10 vs medie industrie 15

Compania este 0.7× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SERVSISTEM SRL3.2M9Construcții
TRANS CARPAT SRL3.4M10Construcții
ALAN VET-INSTAL S.R.L.3.1M10Construcții
ANDEZIT GROUP SRL3.5M10Construcții
NEDIBICONS SRL3.5M10Construcții
RUNGIS SRL3.2M11Construcții
LOCO TELECOM SRL3.3M11Construcții
D&G ENGINEERING INDUSTRY CONSTRUCTION S.R.L.3.6M10Construcții
CONSTRUCCIONES DE RIGOLAS DE BETON SRL3.7M10Construcții
BOBY WATER INSTAL S.R.L.2.8M10Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
24.6%
CA / angajat
324K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 7%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    3.2M
    Profit net
    797K
    Angajați
    10

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PARDOSELI OTTO GROUP S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPARDOSELI OTTO GROUP S.R.L.(you)SERVSISTEM SRLTRANS CARPAT SRLALAN VET-INSTAL S.R.L.ANDEZIT GROUP SRL
Revenue
3.2M
3.2M
3.4M
3.1M
3.5M
Profit
797K
1.1M
-3.4M
74.9K
350K
Margin
24,6%
33,8%
-101,9%
2,4%
10,0%
Employees
10
9
10
10
10
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PARDOSELI OTTO GROUP S.R.L.”.