PANTECH HARD LOGISTIC S.R.L.
Revenue
1.1M
2024
Profit
387K
2024
Employees
3
2024
Margin
33,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PANTECH HARD LOGISTIC S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #3.640 la cifra de afaceri, #6.335 la profit, #2.311 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PANTECH HARD LOGISTIC S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #3.640 la cifra de afaceri, #6.335 la profit, #2.311 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SMART SYSTEM STRATEGIES SRL | 1.3M | 3 | IT |
| DC SOLUTIONS S.R.L. | 1.2M | 3 | IT |
| CODE MOSAIC S.R.L. | 1.2M | 3 | IT |
| TEMERON SRL | 1.2M | 3 | IT |
| MEDIASMART SOFTWARE SRL | 1.1M | 3 | IT |
| ROSMOF SRL | 1.1M | 3 | IT |
| BITCORE SOFTWARE SYSTEMS S.R.L. | 1.1M | 3 | IT |
| GLOBAL MARKET DISTRIBUTION S.R.L. | 1.1M | 3 | IT |
| RUNDEBUG STUDIOS S.R.L. | 1.2M | 3 | IT |
| PROCONSULT IT SRL | 1.2M | 3 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 33.8%
- CA / angajat
- 382K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 16%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1M
- Profit net
- 387K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1M | 387K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PANTECH HARD LOGISTIC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PANTECH HARD LOGISTIC S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 387K
- Rank RO
- #140.020
- SMART SYSTEM STRATEGIES SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 3
- Profit
- 509K
- Rank RO
- #129.395
- DC SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 3
- Profit
- 76.7K
- Rank RO
- #139.531
- CODE MOSAIC S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 3
- Profit
- 11.9K
- Rank RO
- #139.460
- TEMERON SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 3
- Profit
- 158K
- Rank RO
- #139.365
- MEDIASMART SOFTWARE SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 550K
- Rank RO
- #140.813
- ROSMOF SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 562K
- Rank RO
- #140.847
- BITCORE SOFTWARE SYSTEMS S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 77.4K
- Rank RO
- #140.979
- GLOBAL MARKET DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 3
- Profit
- -282K
- Rank RO
- #140.982
- RUNDEBUG STUDIOS S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 3
- Profit
- 627K
- Rank RO
- #138.560
- PROCONSULT IT SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 3
- Profit
- 262K
- Rank RO
- #138.321
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PANTECH HARD LOGISTIC S.R.L.(current) | 1.1M | 3 | 387K | #140.020 |
| SMART SYSTEM STRATEGIES SRL | 1.3M | 3 | 509K | #129.395 |
| DC SOLUTIONS S.R.L. | 1.2M | 3 | 76.7K | #139.531 |
| CODE MOSAIC S.R.L. | 1.2M | 3 | 11.9K | #139.460 |
| TEMERON SRL | 1.2M | 3 | 158K | #139.365 |
| MEDIASMART SOFTWARE SRL | 1.1M | 3 | 550K | #140.813 |
| ROSMOF SRL | 1.1M | 3 | 562K | #140.847 |
| BITCORE SOFTWARE SYSTEMS S.R.L. | 1.1M | 3 | 77.4K | #140.979 |
| GLOBAL MARKET DISTRIBUTION S.R.L. | 1.1M | 3 | -282K | #140.982 |
| RUNDEBUG STUDIOS S.R.L. | 1.2M | 3 | 627K | #138.560 |
| PROCONSULT IT SRL | 1.2M | 3 | 262K | #138.321 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PANTECH HARD LOGISTIC S.R.L.(you) | SMART SYSTEM STRATEGIES SRL | DC SOLUTIONS S.R.L. | CODE MOSAIC S.R.L. | TEMERON SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1M | 1.3M | 1.2M | 1.2M | 1.2M |
| Profit | 387K | 509K | 76.7K | 11.9K | 158K |
| Margin | 33,8% | 39,6% | 6,7% | 1,0% | 13,7% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PANTECH HARD LOGISTIC S.R.L.”.