PANGRAND-GAL SRL
Revenue
2.5M
2024
Profit
45.7K
2024
Employees
30
2024
Margin
1,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PANGRAND-GAL SRL este o companie mică din sectorul Industria alimentară, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #1.957 la cifra de afaceri, #3.318 la profit, #866 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PANGRAND-GAL SRL este o companie mică din sectorul Industria alimentară, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Industria alimentară (România), compania este #1.957 la cifra de afaceri, #3.318 la profit, #866 la număr angajați din 13.660 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.2M lei
- Marjă medie
- 4.9%
- Angajați medie
- 12
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 2.6× față de media industriei
Industry intelligence
Industria alimentară (CAEN 10) — 2024
Industry size
84.9B
RON revenue
Total companies
13.660
Total employees
158.407
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PROD CART INVEST SRL | 2.6M | 29 | Industria alimentară |
| LUCIA PAN PROD SRL | 3M | 30 | Industria alimentară |
| SERCO PAN SRL | 2.8M | 31 | Industria alimentară |
| REBECA G.F. COMPANY S.R.L. | 3.1M | 30 | Industria alimentară |
| PROD BAL S.R.L. | 2.9M | 32 | Industria alimentară |
| NUMERO UNO TEXPORT SRL | 3.2M | 30 | Industria alimentară |
| DELTACOM SRL | 3.1M | 29 | Industria alimentară |
| MILORD IMPEX S.R.L. | 3.6M | 29 | Industria alimentară |
| ALICE GALPAN SRL | 3.1M | 31 | Industria alimentară |
| UKA S.R.L. | 2.6M | 30 | Industria alimentară |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 10)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.6%
- CA / angajat
- 96.5K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.5M
- Profit net
- 45.7K
- Angajați
- 30
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.5M | 45.7K | 30 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PANGRAND-GAL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PANGRAND-GAL SRL(current)
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 30
- Profit
- 45.7K
- Rank RO
- #70.388
- PROD CART INVEST SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 29
- Profit
- -484K
- Rank RO
- #77.183
- LUCIA PAN PROD SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 30
- Profit
- 205 lei
- Rank RO
- #68.559
- SERCO PAN SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 31
- Profit
- 533 lei
- Rank RO
- #71.329
- REBECA G.F. COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 30
- Profit
- -435K
- Rank RO
- #66.679
- PROD BAL S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 32
- Profit
- 357K
- Rank RO
- #69.513
- NUMERO UNO TEXPORT SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 30
- Profit
- -207K
- Rank RO
- #65.984
- DELTACOM SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 29
- Profit
- 3.2K
- Rank RO
- #67.636
- MILORD IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 29
- Profit
- 38.2K
- Rank RO
- #60.376
- ALICE GALPAN SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 31
- Profit
- 123K
- Rank RO
- #67.182
- UKA S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 30
- Profit
- -197K
- Rank RO
- #76.258
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PANGRAND-GAL SRL(current) | 2.5M | 30 | 45.7K | #70.388 |
| PROD CART INVEST SRL | 2.6M | 29 | -484K | #77.183 |
| LUCIA PAN PROD SRL | 3M | 30 | 205 lei | #68.559 |
| SERCO PAN SRL | 2.8M | 31 | 533 lei | #71.329 |
| REBECA G.F. COMPANY S.R.L. | 3.1M | 30 | -435K | #66.679 |
| PROD BAL S.R.L. | 2.9M | 32 | 357K | #69.513 |
| NUMERO UNO TEXPORT SRL | 3.2M | 30 | -207K | #65.984 |
| DELTACOM SRL | 3.1M | 29 | 3.2K | #67.636 |
| MILORD IMPEX S.R.L. | 3.6M | 29 | 38.2K | #60.376 |
| ALICE GALPAN SRL | 3.1M | 31 | 123K | #67.182 |
| UKA S.R.L. | 2.6M | 30 | -197K | #76.258 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PANGRAND-GAL SRL(you) | PROD CART INVEST SRL | LUCIA PAN PROD SRL | SERCO PAN SRL | REBECA G.F. COMPANY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.5M | 2.6M | 3M | 2.8M | 3.1M |
| Profit | 45.7K | -484K | 205 lei | 533 lei | -435K |
| Margin | 1,6% | -18,9% | 0,0% | 0,0% | -14,0% |
| Employees | 30 | 29 | 30 | 31 | 30 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PANGRAND-GAL SRL”.