PANAGRO SENDRICENI S.R.L.
Revenue
4.6M
2024
Profit
340K
2024
Employees
33
2024
Margin
6,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PANAGRO SENDRICENI S.R.L. este o companie mică din sectorul Industria alimentară, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 4.6M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #1.274 la cifra de afaceri, #1.313 la profit, #789 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PANAGRO SENDRICENI S.R.L. este o companie mică din sectorul Industria alimentară, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 4.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Industria alimentară (România), compania este #1.274 la cifra de afaceri, #1.313 la profit, #789 la număr angajați din 13.660 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.2M lei
- Marjă medie
- 4.9%
- Angajați medie
- 12
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Industry intelligence
Industria alimentară (CAEN 10) — 2024
Industry size
84.9B
RON revenue
Total companies
13.660
Total employees
158.407
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PIZZA COM S.R.L. | 5.6M | 37 | Industria alimentară |
| HAPPY FURSEC S.R.L. | 5.7M | 33 | Industria alimentară |
| PIERSIM S.R.L. | 5.5M | 34 | Industria alimentară |
| LUKOM INVEST SRL | 5.3M | 33 | Industria alimentară |
| REFUGIUL GURMANZILOR SRL | 5.5M | 32 | Industria alimentară |
| SPONI S.R.L. | 5.7M | 34 | Industria alimentară |
| VIKY S.R.L. | 6M | 33 | Industria alimentară |
| VALYBIA COM SRL | 5.2M | 32 | Industria alimentară |
| MINI PAN PROD SRL | 5.2M | 34 | Industria alimentară |
| BARON COM S.R.L. | 5.3M | 31 | Industria alimentară |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BOTOSANI
Industrie (CAEN 10)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.1%
- CA / angajat
- 168K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.6M
- Profit net
- 340K
- Angajați
- 33
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.6M | 340K | 33 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PANAGRO SENDRICENI S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PANAGRO SENDRICENI S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 33
- Profit
- 340K
- Rank RO
- #42.410
- PIZZA COM S.R.L.
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 37
- Profit
- 342K
- Rank RO
- #41.801
- HAPPY FURSEC S.R.L.
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 33
- Profit
- -234K
- Rank RO
- #41.496
- PIERSIM S.R.L.
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 34
- Profit
- 572K
- Rank RO
- #42.311
- LUKOM INVEST SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 33
- Profit
- -202K
- Rank RO
- #43.730
- REFUGIUL GURMANZILOR SRL
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 32
- Profit
- 429K
- Rank RO
- #42.682
- SPONI S.R.L.
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 34
- Profit
- 589K
- Rank RO
- #41.513
- VIKY S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 33
- Profit
- 202K
- Rank RO
- #39.761
- VALYBIA COM SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 32
- Profit
- -63.1K
- Rank RO
- #44.491
- MINI PAN PROD SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 34
- Profit
- 337K
- Rank RO
- #45.034
- BARON COM S.R.L.
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 31
- Profit
- 377K
- Rank RO
- #43.839
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PANAGRO SENDRICENI S.R.L.(current) | 4.6M | 33 | 340K | #42.410 |
| PIZZA COM S.R.L. | 5.6M | 37 | 342K | #41.801 |
| HAPPY FURSEC S.R.L. | 5.7M | 33 | -234K | #41.496 |
| PIERSIM S.R.L. | 5.5M | 34 | 572K | #42.311 |
| LUKOM INVEST SRL | 5.3M | 33 | -202K | #43.730 |
| REFUGIUL GURMANZILOR SRL | 5.5M | 32 | 429K | #42.682 |
| SPONI S.R.L. | 5.7M | 34 | 589K | #41.513 |
| VIKY S.R.L. | 6M | 33 | 202K | #39.761 |
| VALYBIA COM SRL | 5.2M | 32 | -63.1K | #44.491 |
| MINI PAN PROD SRL | 5.2M | 34 | 337K | #45.034 |
| BARON COM S.R.L. | 5.3M | 31 | 377K | #43.839 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PANAGRO SENDRICENI S.R.L.(you) | PIZZA COM S.R.L. | HAPPY FURSEC S.R.L. | PIERSIM S.R.L. | LUKOM INVEST SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.6M | 5.6M | 5.7M | 5.5M | 5.3M |
| Profit | 340K | 342K | -234K | 572K | -202K |
| Margin | 6,1% | 6,1% | -4,1% | 10,3% | -3,8% |
| Employees | 33 | 37 | 33 | 34 | 33 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PANAGRO SENDRICENI S.R.L.”.